Këtij njeriu ia dedikoi Messi Topin e Artë

INA
INA

31/10/2023

Lionel Messi fitoi Topin e Artë, të tetin në karrierën e tij dhe ia dedikoi atë legjendës së Argjentinës dhe Napolit, Diego Armando Maradona, në atë që do të ishte ditëlindja e tij.

Ish-ylli i Barcelonës dhe Paris Saint-Germain mposhti konkurrencën e dyshes Erling Braut Haaland dhe Kylian Mbappé për trofeun më të çmuar në nivel personal.

Kjo ishte kryesisht falë suksesit të tij me Argjentinën në Kupën e Botës 2022, duke sjellë trofeun në shtëpi për herë të parë që nga skuadra e Maradonës në 1986.

Rastisi që të ishte ditëlindja e 63 -të e Maradonës dhe Messi ia kushtoi Topin e Artë mentorit të tij.

Maradona u nda nga jeta në moshën 60-vjeçare në nëntor 2020.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

genc nuza

Genc Nuza do të ndajë drejtësinë në ndeshjen Dortmund – PSG në UEFA Youth League

Xhaka Taulant

Taulant Xhaka dënohet me dy ndeshje moslojë, për këtë ndërhyrje të stilit “kung-fu” (FOTO)

ibrahimovic

Ibrahimoviq rikthehet te Milani për herë të tretë

Ivan-Celikovic-

Në moshën 34 vjeçare vdes ish futbollisti i Shkëndijës!

broja

Mesazh i koduar për Brojën? Pochettino: Që të fitohet ndeshja, duhet shënuar gol

haqim memedi

Ndërron jetë në moshën 70-vjeçare legjenda e futbollit tetovar Haqim Memedi

Mirlind Daku

Gol dhe fitore, Mirlind Daku merr vlerësimin e merituar tek Rubin Kazan

mourinho

Tifozët e Romës të dashuruar me Mourinhon: “Romanist për jetën”…

Jurgen Klopp

Jurgen Klopp tregon se si ndryshoi gjithë sistemin për ta përmbysur Crystal Palacen

INFO

NA NDIQ