Këto janë 11 skuadrat që e kanë siguruar kualifikimin në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm

INA
INA

16 Maj, 2023

Sezoni 2022/23 në Ligën e Kampionëve po shkon drejt fundit, ashtu si edhe në shumë prej ligave të shteteve evropiane.

Derisa ende duhet kohë për të mësuar kampionin evropian të këtij viti, tashmë dihen disa prej skuadrave që do të luajnë në garën më prestigjioze sezonin e ardhshëm.

Manchester City, Arsenali, Barcelona, Real Madridi e Bayern Munichi janë disa prej skuadrave të mëdha që do t’i shohim në Ligën e Kampionëve në sezonin 2023/24.

Sezoni i ardhshëm në Ligën e Kampionëve do të fillojë në qershor, fillimisht me ndeshjet kualifikuese. Ky do të jetë sezoni i 69-të në histori të kësaj gare.

Finalja e madhe do të luhet në stadiumin “Wembley” të Londrës, më 1 qershor 2024.

Image

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

modric_1551712890-6083633

Arabët nuk ndalen, ofertë 120 milionëshe për Modriqin

mesi-paris

Zyrtare: Messi largohet nga PSG

benzema

Benzema vendos të largohet nga Real Madridi

boks boksier ring

Kosova me pesë boksierë në turneun e Kumanovës

vucic vjosa osmani

Vjosa Osmani e refuzoi, Vuçiç: Delegacioni i Kosovës nuk pranoi të takohemi

arben taravari ash

A ka pakënaqësi në ASH dhe “Grup të Zjarrit”, flet Taravari (VIDEO)

BLINKEN

Blinken nga Oslo kërkon shtensionim të menjëhershëm në veri

????????????????????????????????????

Antikorrupsioni: Përdorimi i flamurit evropian është korrupsion politik

marash-kumbulla

Disfata në Europa League, Marash Kumbulla me mesazh zemre për Romën

INFO

NA NDIQ