Këto janë dy vogëlushet nga Kumanova që duan ta takojnë Ëmblën

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/02/2022

Ëmbla, vajza e vogël me “Syndrome Doën” nga Gostivari është bërë emri më i përfolur i ditëve të fundit në rrjetet sociale. Ajo po merr mbështetje të madhe nga të gjitha anët. Por, një përkrahje e vecantë asaj i vjen edhe nga dy vogëlushe të Kumanovës, Bora dhe Buna, shkruan Open-TV.

Babai i këture dy vajzave, Xhulian Shabani, ka shkruar në Facebook se vajzat e tij duan ta takojnë Ëmblën për t’i shprehur dashurinë dhe ti ndajnë lojërat e tyre së bashku.

Ja postimi i plotë i Xhulian Shabanit, prindërit të Borës dhe Bunës.

Bora dhe Buna duan ta takojne Ëmblën t’ia shprehin dashurin dhe ti ndajnë lojrat së bashku. Fëmijët duhet të edukohen në frymën e solidaritetit dhe zemërgjërësisë sidomos në raste kur bashkëmoshatarët e tyre kanë ndonjë dhimbje apo ndjehen të dalluar! Embla A Ademi./Open-TV/

TË FUNDIT
4 orë
Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit
5 orë
“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem
7 orë
Lëvizja BESA vendosi për ministrat dhe zvministrin
7 orë
Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani
9 orë
Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

ME TE LEXUARA

16 orë
Në Kumanovë në maj janë regjistruar mbi 900 nxënës në klasën e parë
9 orë
Ligji për Vetqeverisjen Lokale/ Fronti Evropian dhe LSDM-ja nuk mbështesin ndryshimet e ligjit!
15 orë
Tani shkencat mjekësore mund ti kryeni edhe në universitetin e njohur si i Ramiz Merkos, lejen ia ka dhënë ministri në ikje i BDI-së
9 orë
Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet
20 orë
Kuvend, seancë për zgjedhjen e nënkryetarëve dhe formimin e trupave punues
15 orë
Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara
7 orë
Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani
20 orë
Gashi takon sot Presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj
14 orë
MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit

LEXO MË SHUMË

ariu

Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit

IMG_2967

“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem

IMG_2962

Lëvizja BESA vendosi për ministrat dhe zvministrin

IMG_2961

Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani

kurban dashi

Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

kuvendi parlamenti

Ligji për Vetqeverisjen Lokale/ Fronti Evropian dhe LSDM-ja nuk mbështesin ndryshimet e ligjit!

uns struge jeton shaqiri merko

Jeton Shaqiri tregon se çka ka nënshktuar për Universitetin Ndërkombëtar të Strugës

Kuvendi parlamenti maqedoni

Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot

uns struge jeton shaqiri merko

VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje

INFO

NA NDIQ