Këto janë ekipet e kualifikuara tutje në Ligën e Evropës

Picture of ina-online
ina-online

01/12/2023

Kanë përfunduar ndeshjet e xhiros së parafundit të fazës së grupeve në Ligën e Evropës.

Shumë ekipe e siguruan kualifikimin tutje sonte, e disa të tjera mbetet të vendosen në xhiron e fundit, shkruan Gazeta Express.

West Ham, Freiburg, Marseille, Brighton, Atalanta, Sporting, Liverpool, Rennes, Villarreal, Slavia Prague, Roma dhe Bayer Leverkusen janë ekipet që janë kualifikuar tutje.

Përveç ekipeve nga faza e grupeve, në eliminim direkt do t’u bashkohen edhe vendet e treta nga grupet e Ligës së Kampionëve.

TË FUNDIT
2 orë
​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës
11 orë
Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria
12 orë
Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin
12 orë
Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia
12 orë
Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

ME TE LEXUARA

2 ditë
Zlatko Daliç shpalos listën preliminare të Kroacisë prej 35 lojtarëve për “EURO 2024”
1 ditë
Real Madrid, zemërthyer për lamtumirën e Kroos: Legjendë e madhe të klubit tonë, përjetë në zemrat e tifozëve madrilenë
12 orë
Emra shokues në listën e Chelseat për postin e trajnerit pas largimit të Pochettinos
12 orë
Mesazhi fantastik i yllit të Man United pasi Kroos njoftoi për pensionim nga futbolli
12 orë
Taulant Seferi konfirmon formë e mirë, vjen goli i 11-të në Arabinë Saudite

LEXO MË SHUMË

Screenshot_20240522-185600~2

​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës

flamuri kuq e zi dhe zvicra

Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria

Borusia Dortmund

Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin

Ronaldo Al Nassr

Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia

Haaland

Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

taulant-seferi

Taulant Seferi konfirmon formë e mirë, vjen goli i 11-të në Arabinë Saudite

toni kroos kros

Mesazhi fantastik i yllit të Man United pasi Kroos njoftoi për pensionim nga futbolli

CHelsea

Emra shokues në listën e Chelseat për postin e trajnerit pas largimit të Pochettinos

toni kroos kros

Real Madrid, zemërthyer për lamtumirën e Kroos: Legjendë e madhe të klubit tonë, përjetë në zemrat e tifozëve madrilenë

INFO

NA NDIQ