Këto janë ekipet që shkojnë në garat evropiane dhe ato që bien nga Ligue 1

Picture of INA
INA

04/06/2023

Sonte ka përfunduar edicioni 2022/23 në Ligue 1 të Francës.

Paris Saint-Germain është shpallur kampion, teksa bashkë me të në Ligën e Kampionëve edicionin e ardhshëm do të luajë edhe Lens.

Këtyre dy ekipeve mund t’u bashkohet Marseille që fillimisht do të luajë në kualifikimet për garën më prestigjioze evropiane për klube.

Rennes dhe Toulouse janë ekipet që do të garojnë në Ligën e Evropës, shkruan Gazeta Express.

Përkundër që përfundoi në vendin e 13-të, Toulouse do të luajë në fazën e grupeve të Ligës së Evropës, pasi e fitoi Kupën e Francës këtë sezon.

Angers, Troyes, Ajaccio dhe Auxerre janë katër ekipet që kanë rënë nga elita e futbollit francez dhe në sezonin e ardhshëm do të garojnë në ligën e dytë.

TË FUNDIT
17 orë
Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!
20 orë
“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer
20 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit
20 orë
Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!
20 orë
Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

ME TE LEXUARA

20 orë
Kuqezinjtë të motivuar për Europianin/ Laçi: Mezi presim të zbresim në fushë
20 orë
Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus
20 orë
Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!
20 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit
20 orë
“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer
17 orë
Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!

LEXO MË SHUMË

kombetarja turke turqia

Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!

toni kroos kros

“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer

Gennaro Gattuso

Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit

kombetarja-kuq-e-zi

Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!

Thiago Motta

Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

kombetarja kuq e zi

Kuqezinjtë të motivuar për Europianin/ Laçi: Mezi presim të zbresim në fushë

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

belingam real madrid

Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies

CHelsea

Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?

INFO

NA NDIQ