Këto janë emrat për ministra nga VMRO-DPMNE?!

Picture of ina-online
ina-online

17/05/2024

Mediat maqedonase po shkruajnë se tanimë po vizatohen konturet e strukturës së Qeverisë së re.

Si ministra të VMRO-DPMNE-së po përmenden disa bashkëpunëtorë të ngushtë të liderit të kësaj partie, Hristijan Mickoski.

Sipas burimeve nga VMRO-DPMNE për portalin Press24, nënkryetarët Timço Mucunski, Aleksandar Nikolovski dhe Gordana Dimitrievska Koçovska duhet të marrin pozitat e para në Ministrinë e Punëve të Jashtme, Punëve të Brendshme dhe Financave.

Në Ministrinë e Transportit dhe Ministrinë e Administratës dhe Shoqërisë Informatike po përmenden Gjoko Velkovski dhe Stefan Andonovski, ndërsa ministri i deritanishëm i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski pritet të jetë në Ministrinë e Drejtësisë.

Megjithatë me koalicionin VLEN pritet edhe kombinime tjera, pasi që ky koalicion shqiptar pritet të ketë 6 ministri.(INA)

TË FUNDIT
5 minuta
Kambovski dhe Limani dhanë deklaratë solemne si anëtarë të rinj të Këshillit gjyqësor, por nuk u përgjigjën nëse ai duhet të shpërndahet
20 minuta
Alternativa tërheqë Safije Sadiki Sahihnin nga Ministria për Marrëdhënie mes Komuniteteve
57 minuta
Mësohen emrat e zëvendësministrave të LD së Mexhitit
2 orë
Temperaturat e larta, mjekët do të patrullojnë në Shkup për t’u dalë në ndihmë qytetarëve
2 orë
Dauti: VLEN nuk mund të thirret në votat e pastra shqiptare sepse ka edhe vota të VMRO-së

ME TE LEXUARA

22 orë
Prokuroria kërkon 30 ditë paraburgim shtesë për gjyqtarin Naqe Georgiev
14 orë
Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku
1 ditë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
20 orë
Stoilkoviçi, Fronti Europian thirrje VLEN-it të mos hyjë në Qeveri! Mickoski: Ministrat duhet të kenë qëndrime pro-maqedonase
5 orë
Mot me diell dhe shumë i nxehtë temperatura deri 40 gradë
1 ditë
Buçkovski: Me Marrëveshjen e Ohrit u bëmë shembull pozitiv për ndërtimin e një shoqërie multietnike
20 orë
Qeveria miraton masa kundër të nxehtit që pritet ta përfshijë vendin
4 orë
Nga dita e parë e Qeverisë do të shkarkohen drejtorët ekonomik të Klinikave, paralajmëron Taravari
1 ditë
Kush janë kompanitë farmaceutike në Maqedoninë e Veriut që qarkullojnë miliona euro

LEXO MË SHUMË

417465877_1033330104823178_3776099890300401458_n-780x439

Kambovski dhe Limani dhanë deklaratë solemne si anëtarë të rinj të Këshillit gjyqësor, por nuk u përgjigjën nëse ai duhet të shpërndahet

LEN Safije

Alternativa tërheqë Safije Sadiki Sahihnin nga Ministria për Marrëdhënie mes Komuniteteve

Izet Mexhiti LD 2

Mësohen emrat e zëvendësministrave të LD së Mexhitit

moti Vapa nxehti temperaturat

Temperaturat e larta, mjekët do të patrullojnë në Shkup për t’u dalë në ndihmë qytetarëve

ilire-dauti

Dauti: VLEN nuk mund të thirret në votat e pastra shqiptare sepse ka edhe vota të VMRO-së

fondi

ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

TARAVARI MICKOSKI

Nga dita e parë e Qeverisë do të shkarkohen drejtorët ekonomik të Klinikave, paralajmëron Taravari

moti nxehti temperatura-termometri

Mot me diell dhe shumë i nxehtë temperatura deri 40 gradë

INFO

NA NDIQ