Këto janë kombëtaret që kanë siguruar deri më tani biletën pë Kampionatin Evropian

ina-online
ina-online

14/10/2023

Me përfundimin e ndeshjeve të sotme, tri kombëtare kanë siguruar kualifikimin për Kampionatin Evropian, i cili do të mbahet në gjermani gjatë vitit 2024.

Franca e cila sonte mposhti në udhëtim Holandën me rezultat 2-1, siguroi matematikisht kualifikimin për ”EURO 2024”, me 6 fitore në po aq ndeshje të luajtura deri më tani.

Portugalia sonte vulosi kualifikimin në Kampionatin Evropian me fitoren e 7-të në këto kualifikuese, duke e mposhtur Sllovakinë me rezultat 3-2.

Kombëtarja e tretë që ka siguruar një bilitë për Berlin, është ajo e Belgjikës, e cila sonte mposhti rivalin direkt, Austrinë me rezultat 3-2.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

hqim memedi

Ndërron jetë në moshën 70-vjeçare legjenda e futbollit tetovar Haqim Memedi

mirlind daku

Gol dhe fitore, Mirlind Daku merr vlerësimin e merituar

mourinho

Tifozët e Romës të dashuruar me Mourinhon: “Romanist për jetën”…

Jurgen Klopp

Jurgen Klopp tregon se si ndryshoi gjithë sistemin për ta përmbysur Crystal Palacen

Haaland

Guardiola befason për Haalandin

CHelsea

Endrick ishte afër transferimit tek Chelsea

kumulla

Rikthimi i Kumbullës në fushë, Mourinho jep detajet dhe datën

Shohei-Ohtani-1130x635

Në bejsboll nënshkruhet kontrata më e madhe në histori të sportit, Shohei Ohtani tejkalon yje si Leo Messi e LeBron James

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

INFO

NA NDIQ