Këto janë kushtet nëse Bayern M dëshiron Sane-n?

0

Manchester City i ka vendosur kushtet e qarta klubit bavarez Bajern Mynih, për sulmuesin gjerman Leroy Sane.
City po kërkon 158 milionë euro në këmbim të sulmuesit 23 vjeçar, i cili gjatë kohë po vëzhgohet nga bavarezët.
Gazeta sportive “Kicker” dje raportoi se Sane kishte arritur marrëveshje me ekipin e Niko Kovac dhe pritet të nënshkruajë kontratë 4 ose 5 vjeçare, derisa do të transferohet për shumën e më shumë se 100 milionë eurove.