Këto janë sfidat e sotme në Premier Ligë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/01/2023

Premier Liga angleze vazhdon sot aksionin me disa ndeshje tejet interesante, të vlefshme këto për xhiron e 19 të këtij edicioni.

Programin e sotëm e hap përballja mes Southamptonit e Nottinghamit, e cila zhvillohet me fillim nga ora 20:30 në stadiumin “St.Mary’s”.

Ndërkaq, me fillim nga ora 21:00 do të zhvillohen dy ndeshje, ku spikat ajo mes skuadrës së Crystal Palace e Tottenhamit.

Arsenali vazhdon kryesimin e tabelës me 44 pikë, tetë sosh më shumë se Manchester City në vendin e dytë, kurse Top 4 e mbyllin Newcastle dhe Manchester United me nga 35 pikë në pozitat tre dhe katër.

Në anën tjetër, në fund të tabelës gjenden Nottingham Foresti me 14 pikë, Wolves me 13 sosh dhe Southamptoni me 12 pikë në vendin e fundit.

20:30 Southamptoni – Nottingham Forest

20:45 Leeds United – West Ham United

21:00 Aston Villa – Wolverhampton

21:00 Crystal Palace – Tottenham

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

fenerbahce

Fenerbahce gjobitet me 115 mijë euro, trajneri pezullohet 60 ditë

barca

Koeman futet në debatin e Xavit dhe Enriques, tregon tre personat e vetëm që kanë ADN-në e Barcelonës

Zhegrova

Zhegrova nuk u vlerësua shumë, kjo ishte nota e tij mbrëmë ndaj Aston Villas

atalanta

Milani bie në “San Siro”, Atalanta dhe Gjimshiti shkëlqejnë ndaj Liverpoolit

messi

Lionel Messi eliminohet nga Championsi i Concacaf-it

igli

Igli Tare në bisedime me Totenhemin dhe Çellsin

xavi

​Xavi: Jam krenar me ekipin tim

luis enrique

Luis Enrique: Do të ketë luftë në Barcelonë në ndeshjen kthyese

INFO

NA NDIQ