Këto meçet e boksit në Prishtinë, më kujtuan ata filmat “partizanë e gjermanë”

Picture of INA
INA

06/08/2023

Blerim Latifi

Këto meçet e boksit që u luajtën mbramë në Prishtinë, më kujtuan ata filmat “partizanë e gjermanë” të kohës së socializmit. Gjermanët e shkretë, edhe pse superiorë në numrin e ushtarëve, në armatim e në profesionalizmin ushtarak, në fund duhej të humbisnin betejën me partizanët e uritur e të armatosur me pushkë të ndryshkura. Kështu e ka kjo botë: gjithmonë je me fat kur e ke në anën tënde regjisorin ose referin.

TË FUNDIT
15 minuta
Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë
2 orë
Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë
2 orë
De la Fuente: Kishim telashe në pjesën e dytë, Shqipëria nuk është rivale e lehtë
3 orë
Presidenti i FSHF-së, Duka: Duhet të jemi krenarë që djemtë na sollën në këtë Europian, i dhamë bukuri tribunave
3 orë
Sot katër ndeshje, grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

ME TE LEXUARA

2 orë
Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë
1 ditë
Zlatko Daliç, optimist për kualifikimin: “Jemi gati për të mundur Italinë”...
13 orë
Kurti pas eliminimit të Shqipërisë: Krenar me ju, e ardhmja është premtuese
15 minuta
Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë
1 ditë
Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose...

LEXO MË SHUMË

Ylber Ramadani

Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë

luka modric

Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë

Spanja Luis De La Fuente

De la Fuente: Kishim telashe në pjesën e dytë, Shqipëria nuk është rivale e lehtë

IMG_3560

Presidenti i FSHF-së, Duka: Duhet të jemi krenarë që djemtë na sollën në këtë Europian, i dhamë bukuri tribunave

euro 2024

Sot katër ndeshje, grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

IMG_3554

Mediat botërore: Emocione të mëdha në grupin e Shqipërisë

sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Përvojë e artë, shpresoj të drejtoj Shqipërinë edhe për 10 vite

MATEUS

Mateus: Shqiptarët ishin më të mirë se spanjollët!

kombetarja

Shqipëri-Spanjë, ja më të mirët e ndeshjes sipas Sofascore

INFO

NA NDIQ