LIVE/Këtu ndiqni konferencën e Borell pas takimit trepalësh në Ohër

Në Ohër ka përfunduar negociatat maratonike trepalëshe mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, dhe ndërmjetësve të BE-së, Josep Borell dhe Miroslav Lajçak.

Pas këtij takimi maratonik mbi 12 orësh është paralajmëruar të mbahet një konferencë për media nga Borell, por që nuk është bërë e ditur saktë ora se kur do të fillojë.

Në këtë LINK mund të ndiqni adresimin e përfaqësuesit të lartë BE-së, Borrell lidhur me takimin e sotëm.

Kliko linkun KËTU