KF Ballkani nga Kosova synon të krijojë avantazh

Picture of INA
INA

10/08/2023

Ballkani do të zbresë në fushën e blertë sonte për ta zhvilluar ndeshjen e parë të rrethit të tretë kualifikues të Ligës së Konferencës.

Therandasit janë i vetmi ekip kosovar që ka mbetur ende në garat evropiane pasi paraprakisht u eliminuan Gjilani, Dukagjini e Drita.

E ekipi Portokalli do të luajë sonte me ekipin Lincoln Red Imps, shkruan “Gazeta Express”.

Skuadra nga Suhareka synon ta kalojë edhe këtë “pengesë” për të shkuar në fazën e “play-offit”.Natyrisht, ekipi i Ilir Dajës do të mundohet të kryejë punë qysh sonte në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, në mënyrë që të jetë më i qetë në duelin e kthimit, i cili do të luhet në Gjibraltar pas një jave.

Kundërshtari i Ballkanit nuk është i nivelit të lartë, prandaj edhe ekipi kosovar konsiderohet si favorit, ndonëse do të luajë pa Albin Rrahmanin, i cili së fundmi iu bashkua Rapidit të Bukureshtit.

Ndeshja mes Ballkanit dhe Lincoln Red Imps do të luhet sonte duke filluar nga ora 20:45, shkruan “Gazeta Express”.

Kampioni i Kosovës do të luajë nesër në stadiumin “Fadil Vokrri” me fillim nga ora 20:45 në ndeshjen e parë të rrethit të tretë kualifikues në Ligën e Konferencës.

TË FUNDIT
2 orë
Yamal del hapur tani, prezanton të dashurën pas fitimit të trofeut!
11 orë
FBI: Atentati ndaj Trumpit, po trajtohet si sulm i mundshëm terrorist
12 orë
Jamal është lojtari i ri më i mirë, Rodri “ylli” i kompeticionit
12 orë
Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar ‘të padobishëm’
12 orë
Alcaraz i jep goditje të fuqishme Novak Djokovic, fiton turneun Wimbledon!

ME TE LEXUARA

12 orë
Jamal është lojtari i ri më i mirë, Rodri “ylli” i kompeticionit
11 orë
FBI: Atentati ndaj Trumpit, po trajtohet si sulm i mundshëm terrorist
1 ditë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
2 orë
Yamal del hapur tani, prezanton të dashurën pas fitimit të trofeut!
1 ditë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
1 ditë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
1 ditë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
21 orë
Spanja kampione e Evropës
12 orë
Argjentina fiton Kupën e Amerikës

LEXO MË SHUMË

yamal

Yamal del hapur tani, prezanton të dashurën pas fitimit të trofeut!

trump sulm

FBI: Atentati ndaj Trumpit, po trajtohet si sulm i mundshëm terrorist

yamal

Jamal është lojtari i ri më i mirë, Rodri “ylli” i kompeticionit

spanja-vs-anglia

Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar ‘të padobishëm’

IMG_4372

Alcaraz i jep goditje të fuqishme Novak Djokovic, fiton turneun Wimbledon!

euro-2024

Europian i suksesshëm në Gjermani, por nuk ka “përrallë vere” si në 2006-ën

argjentina

Argjentina fiton Kupën e Amerikës

spanja

Spanja kampione e Evropës

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

INFO

NA NDIQ