KF Bashkimi dhe BESA i rikthehet fitoreve

Picture of ina-online
ina-online

08/10/2023

Kumanovarët pasi e kanë terrenin e suspenduar, kanë luajtur si vendas në Reçicë të Vogël të Tetovës, duke e mposhtur me 2:0 Kozhuvin e Gjevgjelisë.

Golat i shënuan Burhan Aliji e Egzon Aziri.

Besa e Dobërdollit ka shënuar fitoren e shtatë nga tetë në Ligën e Dytë të Maqedonisë së Veriut në futboll.

Besa ka triumfuar me rezultat 4:1 ndaj Vardarit të Negitonit, në takimin që u zhvillua në Vrapçisht.

Izair Emini realizoi dy gola dhe Armend Alimi e Xhemo Esati nga një gol. Besa ka vetëm një humbje deri me tash.

Bashkimi i Kumanovës i rikthehet fitoreve.

Arsimi i Çegranit pësoi humbje në udhëtim, me 1:0 na Ohrid.

Besa kryeson me 21 pikë, duke lënë pas Pelisterin me 17, Detonit 16, Ohrid 16, Kozhuv 15, Bashkimi 13, ndërsa Arsimi është në vend të 11-të me 9 pikë.

Java e 8-të

Bashkimi – Kozhuf 2:0
Bellasica – Novaci 3:1
Besa – Vardari Negotino 4:1
Ohrid – Arsimi 1:0
Pelisteri – Skopje 0:0
Pobeda – Detonit 2:0
Teteksi – Karaormani 1:1
Osogovo – Sasa 1:1

TË FUNDIT
18 minuta
Danimarka ja del në Mynih, barazon pa gola me Serbinë dhe e lë të fundit në Grupin C
20 minuta
Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D
3 orë
“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024
4 orë
Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”
5 orë
Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë

ME TE LEXUARA

24 orë
VIDEO/ Momente trishtimi, ja si reaguan lojtarët shqiptarë pas përfundimit të ndeshjes me Spanjën
14 orë
Sot katër ndeshje, grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024
2 ditë
Kroaci–Itali luhet për gjithçka
18 minuta
Danimarka ja del në Mynih, barazon pa gola me Serbinë dhe e lë të fundit në Grupin C
24 orë
Rama: “Largohemi nga Europiani me kokën lart”
13 orë
Presidenti i FSHF-së, Duka: Duhet të jemi krenarë që djemtë na sollën në këtë Europian, i dhamë bukuri tribunave

LEXO MË SHUMË

GQ8bv_LXUAA0z6y_sd

Danimarka ja del në Mynih, barazon pa gola me Serbinë dhe e lë të fundit në Grupin C

-900-0-1719338220xcover-2-869

Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024

51e6cfb2-db42-4f5b-908a-6e30392d1032-600x360

Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”

sylvinjo silvinjo

Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë

kombetarja

Kombëtarja e Shqipërisë niset drejt Tiranës, arrijnë në Rinas në orën 15:00

tifozet kuq e zi

BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024

Ylber Ramadani

Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë

luka modric

Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë

INFO

NA NDIQ