KF Drita shënon fitore historike 2:0 ndaj Sileksit në Maqedoni

Kampioni i Kosovës, “Drita”, pas një loje të shkëlqyer kundër “Sileksit” të Maqedonisë së Veriut sonte, kaloi në rrethin e tretë të Ligës së Evropës.

Një hap historik për klubin nga Gjilani dhe për futbollin e Kosovës.

Klubi futbollisti “Drita” shënoi dy dola kundër Sileksit, rezultati përfundimtar ishte 2 me 0. Golat i shënuan Limani dhe Gërbeshi. (INA)