KF Gostivari në bisedime për transferimin e dy yjeve Nani dhe Balotelli

Picture of ina-online
ina-online

09/06/2024

Edhe përkundër shpenzimeve të shumta gjatë edicionit të kaluar, klubi shqiptar në Maqedoninë e Veriut, KF Gostivari nuk arriti të bëjë “boom” në elitën e futbollit vendor.

Kjo ka bërë që drejtuesit e kësaj skuadre të fillojnë ndërtimin e një skuadre konkurruese për edicionin e ri, duke i dhënë shumë ngjyrë kampionatit maqedonas, por edhe një reklamë të bujshme, kjo pasi në rradhët e tyre planifikojnë të sjellin dy super yje të futbollit botëror.

Siç mëson ekskluzivisht “infOSport.mk”, drejtuesit e KF Gostivarit tashmë kanë hyrë në bisedime me dyshen Luis Nani dhe Mario Balotelli.

Që të dy kanë lënë gjurmë në futbollin europian, ndërsa transferimi i tyre eventual, pa dyshim se do të rriste nivelin e kampionatit maqedonas, por njëkohësisht edhe vetë klubin e Gostivarit, skuadër kjo që udhëhiqet nga investitor turq.

Transferimi i tyre te KF Gostivari, sipas burimeve, do të ndodhte vetëm nëse kjo dyshe nuk do të gjente ndonjë skuadër në Europë, teksa që të dy së fundmi ishin pjesë e kampionatit turk, edhe atë duke luajtur te e njëjta skuadër, Adana Demirspor.

TË FUNDIT
53 minuta
Danimarka ja del në Mynih, barazon pa gola me Serbinë dhe e lë të fundit në Grupin C
54 minuta
Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D
4 orë
“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024
5 orë
Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”
5 orë
Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë

ME TE LEXUARA

1 ditë
UEFA me artikull të veçantë për ndeshjen Shqipëri-Spanjë, zbulon fakte interesante për dy kombëtaret
15 orë
Sylvinho: Përvojë e artë, shpresoj të drejtoj Shqipërinë edhe për 10 vite
4 orë
“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024
1 ditë
Shqipëria përshëndetet me EURO 2024, nuk pati fat përballë kampionëve
15 orë
Mediat botërore: Emocione të mëdha në grupin e Shqipërisë
2 ditë
Përballja me Spanjën “jetë a vdekje” për Shqipërinë
54 minuta
Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D

LEXO MË SHUMË

GQ8bv_LXUAA0z6y_sd

Danimarka ja del në Mynih, barazon pa gola me Serbinë dhe e lë të fundit në Grupin C

-900-0-1719338220xcover-2-869

Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024

51e6cfb2-db42-4f5b-908a-6e30392d1032-600x360

Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”

sylvinjo silvinjo

Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë

kombetarja

Kombëtarja e Shqipërisë niset drejt Tiranës, arrijnë në Rinas në orën 15:00

tifozet kuq e zi

BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024

Ylber Ramadani

Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë

luka modric

Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë

INFO

NA NDIQ