Kilian Mbape: Ku do të shkojë? Pyetni mamanë, ajo e di

Picture of INA
INA

24/05/2024

Kilian Mbape do të nënshkruajë për Real Madridin kur kontrata e tij me PSZH-në të skadojë në fund të muajit të ardhshëm. Megjithatë, francezi ende nuk ka konfirmuar asgjë edhe përkundër intervistave të fundit për media të ndryshme.

“Për momentin thashë se po largohem, por nuk po largohem menjëherë. Këto janë vetëm fjalë, nuk kam bërë asnjë veprim në atë që do të bëj”, ka thënë fillimisht Mbape për “RMC Sport”.

“Është e sigurt që kur të largohem nga Franca do të jetë diçka e vështirë, sepse nuk do ta gjej kurrë atë që kisha në Francë, gjëra të shkëlqyera. Për momentin po largohem nga PSZH, kjo është e vetmja gjë që duhet ditur,” tha në fillim Mbape.

Duke i thënë se nëna e tij ka thënë se klubi i tij i ardhshëm është ‘i njohur’, Mbappe buzëqeshi me ironi.

“Nëse ajo e di, duhet të shkoni dhe ta pyesni,” tha sulmuesi francez.

Në fund, Mbappe foli edhe për Lojërat Olimpike që do të mbahen këtë verë në Paris.

“Nuk kam më nevojë të them se cilat janë qëllimet e mia, të gjithë e dijnë. Mendoj se duhet t’i lëmë gjërat të ndodhin, por Olimpiada është e veçantë, veçanërisht në Paris. Unë nuk di asgjë për të”, përfundoi ylli francez.

TË FUNDIT
7 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
18 orë
Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies
18 orë
Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?
18 orë
EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani
18 orë
Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024

ME TE LEXUARA

18 orë
Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?
18 orë
Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies
7 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
18 orë
Kombëtarja “top”, asnjë kuqezi s’ka lëndime
18 orë
Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024
18 orë
EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani

LEXO MË SHUMË

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

belingam real madrid

Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies

CHelsea

Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?

euro 2024 gjermani

EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani

Pep Guardiola

Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024

kombetarja-768x486

Kombëtarja “top”, asnjë kuqezi s’ka lëndime

struga trim lum

Skuadra strugane me përforcim të radhës

kombetarja ivan balliu

Mediet italiane zbulojnë lojtarin më të rëndësishëm te Shqipëria, Italia, Spanja dhe Kroacia

shqiperia euro 2024

Çka do të ndodhë nëse ekipet përfundojnë me pikë të njëjta në Euro 2024?

INFO

NA NDIQ