Kim Mehmeti: Në Maqedoni, shqiptarët shumicë janë vetëm në burgje dhe gjykata (Video)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

13/01/2022

Shkrimtari i njohur shqiptar nga Shkupi, Kim Mehmeti, sot u paraqit në Prokurori, pasi partia maqedonase “Levica” ngriti padi ndaj tij për “ofendim të popullit maqedonas”, shkruan gazeta LAJM.

Pas daljes nga Prokuroria, z. Mehmeti tha se nuk frikësohet se mund t’i ndodh diçka e keqe nga padia e “Levicës”.

“Nëse shtetin e mbron “Levica”, nga Maqedonia s’do të mbetet as shkronja “, tha Mehmeti.

Në mbështetje të shkrimtarit Kim Mehmeti, para Prokurorisë kishin dal dhjetëra të rinj./Gazeta LAJM

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ