Kimmich ribashkohet me Guardiolën? Gjermani në planet e City-t për merkaton e verës

ina-online
ina-online

04/02/2024

Manchester City i Pep Guardiolës është duke ndjekur me shumë vëmendje Joshua Kimmich, të cilin ka në plan ta afrojë gjatë merkatos së verës.Mesfushori i Bayern Munich po ndiqet me shumë vëmendje nga disa klube të mëdha europiane, përfshirë edhe Barcelonën.

Megjithatë sipas raportimeve të medieve britanike e ardhmja e gjermanit do të jetë në Premier League, ku do të ribashkohet me trajnerin Pep Guardiola.

Ishte vetë Pep Guardiola ai që e kërkoi mesfushorin e bavarezëve, me trajnerin e “Citizens” që do të dëshironte ta kishte mesfushorin nën urdhrat e tij, duke filluar nga vera.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Erjona-Jonuzi

Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

INFO

NA NDIQ