Kimmich: Sadio Mane nuk duhet të fajësohet për paraqitjet në Bayern

ina-online
ina-online

29/07/2023

Joshua Kimmich ka mbrojtur Sadio Mane pasi sulmuesi vendosi t’i japë fund qëndrimit të tij zhgënjyes njëvjeçar në Bayern Munich.
Mane duket se do të largohet nga kampionët e Bundesligës për në Al-Nassr.

Sipas raportimeve, skuadra nga Arabia Saudite – që krenohet me Cristiano Ronaldon në radhët e tyre – do t’i paguajë Bayernit deri në 35 milionë funte, ndërsa paga vjetore e Mane do të jetë po aq.

Mane zgjati vetëm një sezon në Bayern pasi kaloi nga Liverpool, por bashkëlojtari Kimmich ka këmbëngulur se betejat e Mane nuk ishin të gjitha faji i tij.

“Ai luajti një gjysmë të parë shumë të mirë të sezonit të kaluar dhe dha statistika të mira. Ai nuk ishte vetëm fajtori për faktin se gjërat nuk funksiononin më për ne. Pamja e madhe nuk ishte më e përshtatshme për ne. Atëherë ju jeni një lojtar i ri jashtë vendit – me një gjuhë të re, kulturë dhe njerëz të ri. Kur vini si një yll i lartë dhe duhet të dëgjoni shumë kritika – disa me të drejtë, disa gabimisht – Mund ta imagjinoj se nuk është e lehtë “, tha ai për Bild.

31-vjeçari do të lidhet me Ronaldon në Al-Nassr dhe do të kërkojë të fitojë titullin e Ligës Saudite të Pro në sezonin e ardhshëm./Arbresh.info/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

genc nuza

Genc Nuza do të ndajë drejtësinë në ndeshjen Dortmund – PSG në UEFA Youth League

Xhaka Taulant

Taulant Xhaka dënohet me dy ndeshje moslojë, për këtë ndërhyrje të stilit “kung-fu” (FOTO)

ibrahimovic

Ibrahimoviq rikthehet te Milani për herë të tretë

Ivan-Celikovic-

Në moshën 34 vjeçare vdes ish futbollisti i Shkëndijës!

broja

Mesazh i koduar për Brojën? Pochettino: Që të fitohet ndeshja, duhet shënuar gol

haqim memedi

Ndërron jetë në moshën 70-vjeçare legjenda e futbollit tetovar Haqim Memedi

Mirlind Daku

Gol dhe fitore, Mirlind Daku merr vlerësimin e merituar tek Rubin Kazan

mourinho

Tifozët e Romës të dashuruar me Mourinhon: “Romanist për jetën”…

Jurgen Klopp

Jurgen Klopp tregon se si ndryshoi gjithë sistemin për ta përmbysur Crystal Palacen

INFO

NA NDIQ