Kirurgu nga Tetova, d-r Jetmir Ziberi, është drejtori i ri i Institutit për sëmundje të mushkërive tek fëmijët-Kozle

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28/04/2023

Drejtor i Institutit për sëmundje të mushkërive tek fëmijët-Kozle në Shkup për herë të parë në histori udhëhiqet nga një kirurg i dëshmuar shqiptar i specializuar për kirurgji të fëmijëve.

Kirurgu i njohur dr.Jetmir Ziberi nga Tetova që përmes operacioneve kirurgjike ka shpëtuar me mijëra fëmij nga dita e sotme është në krye të këtij institucioni të rëndësishëm që trajton me mijëra fëmij gjatë vitit, sidomos me sëmundje të mushkërive.

Dr.Ziberin e presin prioritete të larta për të rritur kualitetin e shëbimeve shëndetësore, organizimin më të mirë të stafit mjekësor dhe para se gjithash pacientët të marin shërbimin e shpejt me terapit më efikase për tu shëruar në kushte spitalore.

Ndryshe, dr.Jetmir Ziberi ka një përvoj mbi 10 vite si kirurg i specializuar për sëmundjet kirurgjikale të fëmijëve deri në moshën 14 vjeçare.

Duart e arta të kirurgut Dr.Ziberi deri tani kan arritur të bëjn mbi 6000 operacione të suksesshme dhe intervenime tjera kirurgjike tek fëmijët e vegjël.

Përvoja e tij profesionale në disa shtete të Evropës e rradhit ndër kirurgët lider në Maqedonin e Veriut për sëmundjet më të komplikuara kirugjike të fëmijëve, ndërsa shumica e familjeve shqiptare nga Maqedonia dhe Kosova flasin me respekt dhe fjal mirënjohjeje të madhe për shërimin dhe trajtimin e fëmijëve të tyre nga ana e kirurgut, Jetmir Ziberit njofton portali ALBANIAN.MK

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

reuten

Reuten: Sanksionuam Kosovën, jo agresorin – duhen hapa ndaj Vuçiqit e Dodikut

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Do të anëtarsohem në VMRO-DPMNE nëse do të arrijnë që maqedonasit t’i përfshijnë në Kushtetutën bullgare

IMG_9497

Kongresi i LSDM zyrtarizoi kandidaturën e Pendarovskit për president

IMG_9496

IPIS demanton: Nuk kemi bërë anketë që u shpërnda sot

IMG_9478

Pritja e Taravarit në Strugë në hapjen e shtabit zgjedhor (Video)

IMG_9479

Selimi: Ndihma e shpejt në Shkup për herë të parë me shef shqiptar

David-Philips

Serbët le të shkojnë në Serbi, nëse duan të përdorin dinarin, thotë ish-zyrtari amerikan

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI me kandidatë për deputetë në njësitë 3 dhe 4, ja emrat?

Ilir-Demiri-921x614

Demiri: nuk do të ketë incizime pa radhë, terminet për rezonancë magnetike do të publikohen në “Termini im”

INFO

NA NDIQ