Kirurgu shqiptar dënohet nga gjykata italiane për ngacmim seksual në mjediset e urgjencës. Si ndodhi ngjarja?

Picture of ina-online
ina-online

26/11/2023

Një kirurg 40-vjeçar me origjinë shqiptare, i identifikuar me inicialet R.G është dënuar nga gjykata e Monzës, pasi ngacmoi seksualisht një vajzë 20-vjeçare.

Mediat italiane shkruajnë se mjeku u dënua nga Gjykata e Monzës me 20 muaj burg për dhunë seksuale. I akuzuari, pa precedentë penalë, mori një dënim me kusht dhe pa përmendje të dënimit në dosjen penale. Ngjarja ndodhi në vitin 2019, kur vajza shkoi në urgjencë për të shoqëruar të dashurin e saj.

Ngjarja e diskutueshme ka ndodhur në klinikën Zucchi ku në atë kohë punonte mjeku. Sipas hetimeve të prokurorit të Monzës, Flaminio Forieri, i cili kishte kërkuar dënimin me 14 muaj burg, vajza kishte shoqëruar në urgjencë të dashurin e saj, i cili kishte dhimbje fyti.

Në pritje, e reja e kishte pyetur mjekun se ku mund të shkonte për të pirë duhan dhe ai e kishte shoqëruar në një dhomë, ku duke biseduar i kishte prekur kërthizën. Pavarësisht ankesave të vajzës, ai kishte vazhduar ta prekte atë.

E reja ia kishte treguar episodin të dashurit të saj dhe, para se të dilnin nga urgjenca, kishin shkuar te mjeku, duke e fyer dhe duke regjistruar bisedën në të cilën ai e mohonte.

Denoncimi është bërë nga e reja, e cila nuk ka marrë pjesë në një proces civil për kompensimin e dëmit, por ka konfirmuar akuzat në gjykim. I akuzuari pohoi se nuk lejohej pirja e duhanit brenda në klinikë dhe vajza ishte kapur duke e bërë një gjë të tillë dhe kishte kërkuar të largohej.

TË FUNDIT
35 minuta
Djemtë e dëshmorit përzgjidhen nga Austria për të prezantuar historinë e tyre të suksesit si ekspert integrimi
12 orë
Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë mbështet kandidaturën e Marco Salihut për Parlamentin Evropian
16 orë
Mbi 200 mijë të huaj morën shtetësi gjermane gjatë 2023, ja sa nga Maqedonia e Veriut
20 orë
Rrjeti i bizneseve shqiptare në Zvicrën qendrore me mbështetje të fuqishme edhe nga MZHR e Kosovës
1 ditë
I frymëzuar nga lufta në Kosovë, arkitekti nga Medvegja, fitues i kompeticionit ndërkombetar ndërtoi një shkollë në Ukrainë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Andrin Vuthaj nga Vrella diplomon në Akademinë Ushtarake Amerikane „West Point“ me plisin me logo të UÇK-së
1 ditë
I frymëzuar nga lufta në Kosovë, arkitekti nga Medvegja, fitues i kompeticionit ndërkombetar ndërtoi një shkollë në Ukrainë
20 orë
Rrjeti i bizneseve shqiptare në Zvicrën qendrore me mbështetje të fuqishme edhe nga MZHR e Kosovës
16 orë
Mbi 200 mijë të huaj morën shtetësi gjermane gjatë 2023, ja sa nga Maqedonia e Veriut
12 orë
Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë mbështet kandidaturën e Marco Salihut për Parlamentin Evropian
35 minuta
Djemtë e dëshmorit përzgjidhen nga Austria për të prezantuar historinë e tyre të suksesit si ekspert integrimi

LEXO MË SHUMË

IMG_2562

Djemtë e dëshmorit përzgjidhen nga Austria për të prezantuar historinë e tyre të suksesit si ekspert integrimi

Muharrem Salihu

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë mbështet kandidaturën e Marco Salihut për Parlamentin Evropian

pasaporta-gjermane

Mbi 200 mijë të huaj morën shtetësi gjermane gjatë 2023, ja sa nga Maqedonia e Veriut

rrjeti bizneseve zvicer

Rrjeti i bizneseve shqiptare në Zvicrën qendrore me mbështetje të fuqishme edhe nga MZHR e Kosovës

Lendi Bojniku

I frymëzuar nga lufta në Kosovë, arkitekti nga Medvegja, fitues i kompeticionit ndërkombetar ndërtoi një shkollë në Ukrainë

Andin vuthaj

Andrin Vuthaj nga Vrella diplomon në Akademinë Ushtarake Amerikane „West Point“ me plisin me logo të UÇK-së

muharrem salihu

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë mbështet kandidaturën e Muharrem Salihu-Marco për Eurodeputet

gjermani-kufi

Prej 1 qershorit hyn në fuqi faza e tretë e Ligjit për Punësim në Gjermani, përfitojnë edhe shtetasit e Maqedonisë së Veriut

muharrem saliu de biasi

Muhameri nga Haraçina ja dorëzoi flamurin kandidatit shqiptar për eurodeputet

INFO

NA NDIQ