Kishin probleme teknike! Policia përjashton nga komunikacioni autobusët nga Tetova dhe Gostivari

Iliria News Agency
Iliria News Agency

13/01/2022

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se Sektori për Punë të Brendshme në Tetovë gjatë ditës së djeshme ka sanksionuar 4 automjete për transport publik pasi tek të njëjtit janë evidentuar parregullsi teknike, përcjell TV21. Dy automjete janë nga Tetova ndërsa dy të tjerë janë Gostivari.

“Janë përjashtuar menjëherë nga qarkullimi deri në eliminimin e parregullsive të konstatuara. Për të gjithë kundërvajtësit janë përgatitur parashtresa përkatëse, të cilët do të gjobiten në shumë prej 400 euro në kundërvlerë të denarëve”, njoftojnë nga MPB.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ