Kishin vjedhur një motoçikletë, policia arreston dy fëmijë në Shkup!

Picture of INA
INA

05/07/2023

Ministria e Punëve të Brendshme ka bërë të ditur se sot, pas mesnatës në Karposh të Shkupit janë arrestuar dy fëmijë, pasi të njëjtit paraprakisht kishin vjedhur një motoçikletë. Njëri fëmijë është nga Shkupi, tjetri nga Strumica, transmeton TV21.

“Sot, (05.07.2023) në ora 00:10 në rajonin e Karposhit nga nëpunësit policorë të Njësitit për Punë të Brendshme Karposh në kuadër të SPB Shkup janë privuar nga liria dy fëmijë, nga Shkupi dhe një nga Strumica, për shkak të ekzistimit të dyshimit se kanë kryer veprën penale “marrje të automjetit”, e dënuar me nenin 242 të Kodit Penal. Më saktë, fëmijët nga rruga “Branisllav Nushiq” në Shkup kanë marrë motoçikletë “kimko” me targa të Shkupit, në pronësi të D.P. i cili është gjetur te ata dhe i është kthyer pronarit”, njoftojnë mes tjerash nga MPB-ja.

TË FUNDIT
14 minuta
Ministri Durmishi vizitë në Prishtinë, takimi me Rizvanollin për bashkëpunim dhe prioritetet e përbashkëta
20 minuta
Fronti Europian: Anëtarët e Komitetit për marrëdhënie ndërmjet bashkësive u zgjodhën në mënyrë tinëzare
23 minuta
Avokati Koci zbulon se ka identifikuar vendin ku po mbahet trupi i Faton Hajrizit në Serbi
26 minuta
Dimitrieska-Koçoska: Nevojitej qasje e përgjegjshme, të gjitha detyrimet do të servisohen me ribalancin
31 minuta
Kërcënoi nënën, arrestohet një person në Tetovë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Antikorrupsioni/ Punësime gjatë zgjedhjeve – inicohet procedurë kundër një ish zv/ministri?!
3 orë
Protesta në Ferizaj, kërkohet lirimi i ushtarit të UÇK-së, Blerim Ramadanit
19 orë
Pronat e sekuestruara të Radoiçiqit i kalojnë Policisë së Kosovës
40 minuta
Igli Hasani, kandidat për Sekretar të Përgjithshëm të OSBE-së
1 ditë
Shkrimi nga Sarajeva që shkaktoi reagime në Kosovë, përmendi dy portalet kosovare se marrin para nga Serbi
7 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
24 orë
Sonte në Tetovë “Diaspora në objektivin e Ixhet Lutfiut”, filmi dokumentar që dëshmon për rolin shqiptarëve në Danimarkë
3 orë
Fetai: Do të ndryshojmë ligjin, për një vit të mbyllim 70% të kazinove

LEXO MË SHUMË

452791053_1077705377126167_1179331783632364108_n

Ministri Durmishi vizitë në Prishtinë, takimi me Rizvanollin për bashkëpunim dhe prioritetet e përbashkëta

IMG_0046

Fronti Europian: Anëtarët e Komitetit për marrëdhënie ndërmjet bashkësive u zgjodhën në mënyrë tinëzare

faton hajrizi

Avokati Koci zbulon se ka identifikuar vendin ku po mbahet trupi i Faton Hajrizit në Serbi

IMG_4179

Dimitrieska-Koçoska: Nevojitej qasje e përgjegjshme, të gjitha detyrimet do të servisohen me ribalancin

policia-tetoves-spb-mpb

Kërcënoi nënën, arrestohet një person në Tetovë

IMG_4698

A do të kthehet trupi i Faton Hajrizit në Kosovë, ja çka tha sot Daçiqi nga Tabanoci

IMG_4698

Daçiq për ish-ushatrin e UÇK-së Blerim Ramadani: Presim që të ekstradohet, është çështje e Maqedonisë së Veriut

Igli Hasani

Igli Hasani, kandidat për Sekretar të Përgjithshëm të OSBE-së

Saranda

Gazetari i medias gjermane DW tregon sa po kushton çadra në Sarandë dhe reagon ashpër

INFO

NA NDIQ