Kjo dyshohet të jetë arsyeja që mund ta ketë çuar Naimin drejt vrasjes së Liridonës

ina-online
ina-online

02/12/2023

Vrasja e Liridona Murseli Ademajt, ka tronditur opinionin në Kosovë dhe më gjerë.

Prapa kësaj vepre makabre, që ndodhi mbrëmjen e së mërkurës në fshatin Bërnicë të Prishtinës, dyshohet se është burri i saj, Naim Murseli, bashkë edhe me dy persona të tjerë.

Thuhet se Naim Murseli ka pranuar para organeve të drejtësisë organizimin e vrasjes së bashkëshortes së tij, Liridonës.

Por, cila ishte arsyeja që e nxiti atë drejt kësaj ngjarje tragjike?

Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se Naim Murseli, para një kohe i ka paguar sigurimin jetësor Liridonës në një kompani të fuqishme suedeze.

Sigurimi jetësor ndër të tjera garantonte që në rast të ndonjë fatkeqësie apo tragjedie jetësore, mund të mbulonte shpenzimet deri në 20 milionë euro.

Naim Murseli dyshohet se ka qenë në dijeni për këtë shumë shpaguese dhe mund të jetë inspiruar që të organizojë fundin tragjik të nënës së dy fëmijëve të tyre.

Deri më tani nuk dihet nëse Murseli ka treguar para organeve të drejtësisë arsyen që e ka çuar ta kryej këtë krim, por një nga pistat e besueshme mund të jetë kjo, bazuar në burime të afërta me ish-çiftin.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Hovenier Kurti

Dialogu për dinarin, Hovenier vjen me një kërkesë për Qeverinë – ja kë kërkon në takime!

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

arben taravari kumanove

Sot në Gostivar konventa e promovimit të kandidatit presidencial, Arben Taravari

gjermani jeta

Janë dyfishuar çmimet e naftës dhe gazit në Gjermani, gjermanët mezi i’a dalin

kfor

Eksperti amerikan zbulon planin e Vuçiqit – jep këtë parashikim? (FOTO)

aksident-kercove-780x439

Aksident i rëndë në Kollar të Kërçovës, raportohet për viktima

nexhmedin spahiu

Parashikimet e Profesor Spahiut që i vërtetoi koha

IMG_9408

Marrëveshja BDI & ASH-Sela për listat e përbashkëta drejt finalizimit?

INFO

NA NDIQ