Kjo është agjenda e vizitës së Albin Kurtit në Tetovë

Picture of INA
INA

08/08/2023

Komuna e Tetovës njofton se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ditën e premte (11.08.2023) do të qëndrojë për vizitë në qytetin e Tetovës.

Nga Komuna e Tetovës kanë publikuar edhe agjendën e vizitës së kryeministrit Kurti në Tetovë.

16:00 – Arritja në komunën e Tetovës

16:00-16:15 – Takimi me kryetarin e komunës së Tetovës në zyrë (Do merren vetëm pamje dhe do të vazhdohet për në Vicë)

17:00 – Arritja në rrugën e fshatit Vicë në Tetovë. (Vendi i saktë: Mes fshatit Sellcë dhe Vicë)

17:30-17:45 – Fshati VICË – Deklaratë për media e kryeministrit Albin Kurti dhe kryetarit të Tetovës Bilall Kasami (Lansim i idesë së kyçjes së të gjithë fshatrave të malësisë në rrugën Tetovë-Prizren)

20:30 – 22:00 – Koncert kushtuar ardhjes së kryeministrit Albin Kurti (Kryeministri do të ketë fjalim në fillim të programit, pas kryetarit të komunës Bilall Kasami si nikoqir).

TË FUNDIT
4 orë
Murati: Shpresoj që një ditë do të flas në gjuhën turke në këtë Kuvend
4 orë
MAQEDONI “Skopje Pride” për herë të pestë në Shkup!
4 orë
NYT: Përmendoret në Shkup janë kryesisht të heronjëve bullgarë, Skënderbeu i shqiptarëve
7 orë
Pse e ashtuquajtura “Marrëveshja e majit” nuk paraqet obligim juridik ndaj askujt?
8 orë
Saranda Imeri Stafai përcjell një porosi nga Kuvendi

ME TE LEXUARA

11 orë
Azizi: Në vitin 2016 ra regjimi i Gruevskit, sot po bie regjimi i Ali Ahmetit (VIDEO)
4 orë
Murati: Shpresoj që një ditë do të flas në gjuhën turke në këtë Kuvend
11 orë
Derisa Kuvendi po debaton për Qeverinë e re, kryeministri Xhaferi nën hije duke u freskuar (FOTO)
16 orë
Zjarri në afërsi të Kërçovës ende aktiv
10 orë
Petrovska: Hipokrizi që një kandidat për ministër është ndjekës i regjimit të Putinit
16 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
10 orë
Imerlije Saliu: Prioritet i kësaj qeverie është avancimi i politikave sociale, lufta kundër varfërisë!

LEXO MË SHUMË

IMG_3504

Murati: Shpresoj që një ditë do të flas në gjuhën turke në këtë Kuvend

IMG_3503

MAQEDONI “Skopje Pride” për herë të pestë në Shkup!

NORTH MACEDONIA IDENTITY 1

NYT: Përmendoret në Shkup janë kryesisht të heronjëve bullgarë, Skënderbeu i shqiptarëve

Halim-Hyda

Pse e ashtuquajtura “Marrëveshja e majit” nuk paraqet obligim juridik ndaj askujt?

Saranda Imeri

Saranda Imeri Stafai përcjell një porosi nga Kuvendi

IMG_3485

Aleanca Demokratike Boshnjake dhe Këshilli Kombëtar Boshnjak ngrisin kallëzim penal kundër Ivan Stojiljkoviqit

ilir veseli saraj

Saraji me u.d. kryetar komune, ja kush e zëvendëson Blerim Bexhetin

halil snopce

Snopçe: Qeverisja e BDI-së e la Maqedoninë e Veriut vendin më të korruptuar dhe jodemokratik në Evropë

imerlije saliu

Imerlije Saliu: Prioritet i kësaj qeverie është avancimi i politikave sociale, lufta kundër varfërisë!

INFO

NA NDIQ