Kjo është arsyeja pse Dua Lipa mund të bëhet tani miliardere

ina-online
ina-online

08/11/2023

Artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa do të bëhet ylli më i pasur britanik i muzikës pop, pasi këngëtarja ndërpreu kontratën e saj me ish-kompaninë e saj menaxhuese.

Mësohet se Dua ka blerë të drejtat për katalogun e saj të publikimit dhe ka bërë një lëvizje të re biznesi.

Artistja ka vendosur të fillojë të punojë me babanë e saj, Dukagjin Lipa dhe mund të jetë në rrugën e duhur për t’u ‘bërë miliardere’, shkruan DailyMail.

Dyshja kanë krijuar një kompani, të quajtur ‘Radical 22 Publishing Limited’, për të ndihmuar në menaxhimin e të gjitha aseteve të saj komerciale vetëm disa ditë pasi ajo njoftoi se kishte ndërprerë të gjitha lidhjet me ish-kompaninë e saj të menaxhimit TaP Music.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

muamer

Racizmi i prindërve maqedon ndaj nxënësve shqiptarë

Screenshot_2023-12-11-16-52-33-840_com.instagram.android-edit

Luizi fillon një projekt të madh në Shkup (video)

evn-fatura

A do të shtrenjtohet rryma pas 1 janarit

bugajski

Bugajski zbulon planin e Moskës – ja synimi që kishin me Serbinë për Kosovën!

Kovacevski

Kërkesa e opozitës shqiptare për ministra në qeverinë teknike, Kovaçevski: Propozimet bëhen nga partia më e madhe opozitare

stevo pendarovski

Pendarovski: Provokimet nacionaliste janë rezultat i fushatave propagandistike nga qendrat e huaja

pushk-gjahu

Vritet 56 vjeçari në Kërçovë nga një pushkë gjuetie

Valbon Selimllari

Valbona e konsideroi vajzë të parritur, vjen reagimi i Ina Kollçakut

kiara-tito

‘Ti s’bëhesh për asgjë’! Ndjekësja e ofendon rëndë, Kiara Tito nuk ia kursen përgjigjen publikisht

INFO

NA NDIQ