Kjo është fotografia familjare e darkës në Athinë, Kurti prezent, Rama jo

ina-online
ina-online

22 Gusht, 2023

Në takimin në Athinë, është realizuar edhe fotografia familjare në të cilën shihen liderët e Ballkanit Perëndimor bashkë me ata të Bashkimit Europian.

Mes tyre shihet prezent, edhe kryeministri kosovar, Albin Kurti e po ashtu edhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq si dhe si i ftuar special i Greqisë, presidenti i Ukrainës, Volodimyr Zelensky.

Ky po vlerësohet si një nga takimet më të rëndësishme për Evropën Lindore.

Kujtojmë që takimi është zhvilluar pa prezencën e kryeministrit shqiptar, Edi Rama, i cili u raportua se nuk ishte ftuar fare në këtë darkë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

rama kurti

‘KFOR të marrë nën kontroll veriun’/ Kurti i përgjigjet Ramës

kovacevski talat xhaferi kuvend

Kovaçevski: Nuk do të ketë amnisti për të dënuarit e rastit “Monstra”

burgu-idrizove

Ligji për amnisti në Maqedoni, pritet lirimi i 286 të burgosurëve

Canak

Çanak tronditë Serbinë: Grupet kriminale u mbështetën nga qeveria e Serbisë

IMG_5594

Pse Perëndimi është i butë ndaj Serbisë?

armet serbe ne veri

Snajperisti i Policisë së Kosovës ia dëmtoi armën kryesore grupit terrorist në veri (FOTO)

kroaci-kufi

Dalin detajet: 19 vjeçari nga Kosova është therur për vdekje në kufirin Serbi-Kroaci

kurti rama

‘KFOR të marrë nën kontroll veriun’/ Këshilltarja e Kurtit acarohet me Ramën: Hesht! Kërkesa të tilla i bën vetëm Serbia

Peter Stano

Reagimi i ashpër i BE-së: Qëndrimi i BE-së është i qartë, të dielën u krye sulm terrorist në Kosovë – përgjegjësit të dalin para drejtësisë

INFO

NA NDIQ