Kjo është kafeneja e shqiptarëve në Gjermani me emër specifik

INA
INA

12 Shtator, 2023

Duke luajtur, duke pirë e brohoritur mund t’i gjesh shqiptarët e një qyteti të Gjermanisë, të madh përafërsisht sa Vushtrria.

Ata mblidhen në kafenenë e Miqail Beadinit, e cila në mes të Gjermanisë, mbanë ngjyrat kuq e zi në çdo kënd dhe ka emrin “Shqiponja”.

Është më se evidente se ka aq shumë shqiptarë në Gjermani, por këto fotografi të siguruara nga gazetametro.net tregojnë se ata jetojnë më të bashkuar se kurrë.

Ata përcjellin me fanatizëm çdo ndeshje të kombëtares dhe përfaqësueses së Kosovës, për çka, ata thonë se janë shumë krenarë.
Kjo kafene ndodhet në qytetin gjerman Alsdorf, e cila ësht në Komunën Aachen, e që ndodhet shumë afër kufirit me Holandën dhe Belgjikën.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

azil

Po rritet pakënaqësia e gjermanëve me politikën e migracionit, shikoni sa vota do të fitonte AfD

artur liolini

Atë Artur Liolini ndërron jetë në SHBA, Begaj: Pasardhës i denjë i Fan Nolit

policia italiane

Vritet me armë zjarri në rrugë 35-vjeçarja shqiptare në Firence

vrasje

E rëndë në Itali/ Ekzekutohet me plumb në kokë 35-vjeçarja shqiptare, në kërkim burri i saj (EMRI+FOTO)

kroaci-kufi

Dalin detajet: 19 vjeçari nga Kosova është therur për vdekje në kufirin Serbi-Kroaci

homazhe nju jork afrim bunjaku

Homazhe në Nju Jork, për policin e rënë gjatë detyrës në Kosovë, Afrim Bunjaku

thanas carka

Shqiptari Thanas Çarka: Ja përse kandidoj për Këshillin Bashkiak të Athinës

Kembim valutor euro dollar

Për shtatë muaj, diaspora solli në Kosovë 754 milionë euro

Dashnim Hebibi librat

Të nderohet më shumë diaspora shqiptare!

INFO

NA NDIQ