Kjo është lëvizja e kryeministrit Kurti, pas takimit me ambasadorët e QUINT-it

Picture of INA
INA

13/06/2023

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, do të mbajë konferencë medie.

Zyra e Kryeministrit njofton se kjo konferencë nis në ora 11:00.

Sot me mëngjes ambasadorët e vendeve të QUINT-it, i kanë shkuar në zyre Kurtit.

Takimi zgjati dy orë, njëri nga më të gjatit të mbajtur ndonjëherë.

TË FUNDIT
17 orë
Plagosja në Prizren, 11 persona të përfshirë në mosmarrëveshje
19 orë
Dy prej të plagosurve në Pejë hyjnë në operim – ngjarja dyshohet se ndodhi për shit-blerjen e një veture
21 orë
Babai dhe dy djemtë e tij të plagosur në Pejë, publikohen emrat e tyre
1 ditë
Kosova, zyrtarisht në agjendën e AP të NATO-s
2 ditë
Ngjarje e rëndë në Drenas: Burri rrah partneren e tij, ajo duke ikur goditet nga një veturë

ME TE LEXUARA

19 orë
Dy prej të plagosurve në Pejë hyjnë në operim – ngjarja dyshohet se ndodhi për shit-blerjen e një veture
17 orë
Plagosja në Prizren, 11 persona të përfshirë në mosmarrëveshje
21 orë
Babai dhe dy djemtë e tij të plagosur në Pejë, publikohen emrat e tyre

LEXO MË SHUMË

Policia-e-Kosoves-800x445

Plagosja në Prizren, 11 persona të përfshirë në mosmarrëveshje

Policia-e-Kosoves-800x445

Dy prej të plagosurve në Pejë hyjnë në operim – ngjarja dyshohet se ndodhi për shit-blerjen e një veture

pej

Babai dhe dy djemtë e tij të plagosur në Pejë, publikohen emrat e tyre

spiunim-bullgari-nato

Kosova, zyrtarisht në agjendën e AP të NATO-s

policia-kosoves

Ngjarje e rëndë në Drenas: Burri rrah partneren e tij, ajo duke ikur goditet nga një veturë

thaci-veseli-krasniqi-selimi

Vazhdon procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së

Lajcak

Lajçaku thotë se është i gatshëm për takim të ri për dinarin në Bruksel

KFOR KS

Kroacia sot e nis për në Kosovë kontigjentin e 41-të të ushtarëve në kuadër të KFOR-it

Hovenier

Marrëveshja mes Kosovës dhe ShBA-së, Hovenier: Ky është një hap i rëndësishëm

INFO

NA NDIQ