Kjo është paga mesatare në vende të botës, prin Zvicra

INA
INA

30/01/2024

Zvicra, Luksemburgu, Singapori, Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Katari janë venet që kanë pagën mesatare mujore neto më të madhe në botë.
Sipas një postimi të World of Statistics, Zvicra ka pagën mesatare neto prej 6687 dollarë, Luksemburgu me 5,256 dollarë, Singapori me 5,118 dollarë, SHBA me 4673 dollarë dhe Katari 4,079 dollarë.

Kjo është paga mesatare mujore neto në 96 vende:

Zvicra 6687 dollarë

2. Luksemburg 5,256 dollarë

3. Singapor 🇸🇬: 5,118 dollarë

4. SHBA 🇺🇸: 4673 dollarë

5. Katar 🇶🇦: 4,079 dollarë

6. Danimarkë 🇩🇰: 3630 dollarë

7. Hong Kong 🇭🇰: 3,591 dollarë

8. Holandë 🇳🇱: 3,459 dollarë

9. Norvegji 🇳🇴: 3,420 dollarë

10. Emiratet e Bashkuara Arabe 🇦🇪: 3,388 dollarë

11. Australi 🇦🇺: 3,386 dollarë

13. Gjermani 🇩🇪: 3,023 dollarë

14. MB 🇬🇧: 2,941 dollarë

16. Kanada 🇨🇦: 2,911 dollarë

18. Finlandë 🇫🇮: 2,873 dollarë

19. Suedi 🇸🇪: 2710 dollarë

22. Austri 🇦🇹: 2600 dollarë

23. Francë 🇫🇷: 2,495 dollarë

24. Koreja e Jugut 🇰🇷: 2,466 dollarë

26. Japoni 🇯🇵: 2,255 dollarë

28. Arabia Saudite 🇸🇦: 2,112 dollarë

29. Spanja 🇪🇸: 1,914 dollarë

31. Itali 🇮🇹: 1704 dollarë

39. Afrika e Jugut 🇿🇦: 1,285 dollarë

45. Kinë 🇨🇳: 969 dollarë

46. Greqi 🇬🇷: 966 dollarë

53. Meksikë 🇲🇽: 761 dollarë

60. Turqi 🇹🇷: 618 dollarë

62. Indi 🇮🇳: 591 dollarë

65. Rusia 🇷🇺: 574 dollarë

73. Brazil 🇧🇷: 452 dollarë

75. Argjentinë 🇦🇷: 421 dollarë

82. Kolumbi 🇨🇴: 376 dollarë

86. Indonezi 🇮🇩: 316 dollarë

91. Bangladesh 🇧🇩: 246 dollarë

93. Venezuela 🇻🇪: 194 dollarë

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Kamionet-1-520x360-1

Pasaporta më shpejt për shoferët e kamionëve dhe autobusëve

kosovar suedi

Dy kosovarë bëhen heronj në Suedi, ia shpëtuan jetën një personi që ra në ujë

cmimet-e-garantuara

Bekteshi: Nuk do të vazhdohet masa për çmime të garantuara, do të ketë ndryshime ligjore

nafta tregjet

Rënie e madhe e eksporteve të naftës amerikane në Evropë, rritje e re e çmimeve të mundshme

aeroport italiane franceze

Shtrenjtohen biletat e fluturimeve, ja sa do të shkojnë?

ekonomi investim plan menaxhim

Samiti për Investime në Ballkan bënë bashkë gjashtë kryeministrat në Londër, fokus rritja e investimeve në rajon

shqiptari restorant gjermani

Shqiptari që ka restorant në Gjermani s’ua merr asnjë cent klientëve shqiptarë

punetoret-800x445

Si e humbi jetën mërgimtari 43 vjeçar në Itali

protesta-nju-jork2

Shoqata Malësia e Madhe në New York, zgjodhi kryesinë e re : Kryetar i ri me mandat dy vjeçar u zgjodh Senad Lulanaj

INFO

NA NDIQ