Kjo është pretendentja kryesore për t’u bërë kryetare e LSDM-së? (FOTO)

Picture of ina-online
ina-online

30/05/2024

Ministrja aktuale e Mbrojtjes, Sllavjanka Petrovska konfirmoi zyrtarisht se do të jetë kandidate për kryetare të re të Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë (LSDM).

Ajo ka zyrtarizuar kandidaturën e saj para anëtarëve të partisë në Tetovë, në njësinë e 6-të zgjedhore, ku ishte kandidate dhe u bë deputete, mëson Telma.

“Procedura e kandidimit ende nuk ka filluar, por sot kam pasur një takim me kandidatët për deputetë të LSDM-së për Njësinë 6 dhe selinë komunale dhe u konfirmova se do të kandidoj për kryetar të LSDM-së, sepse në kohë të rënda dhe sfiduese si tani duhet të kemi vendosmëri dhe vendimmarrjen e nevojshme. Vitet e kaluara i kam kryer të gjitha detyrat e përgjegjshme që më janë besuar me përgjegjësi dhe përkushtim dhe jam i gatshëm të marr përsipër barrën e nevojës së reformës së LSDM-së, unitetit dhe fokusimit në ideologji. LSDM ka nevojë për një anëtarësim të fortë, të motivuar dhe të bashkuar, dhe Maqedonisë një LSDM të fortë”, thotë Petrovska në një deklaratë me shkrim për Telma.

Aspiratat për liderin e LSDM-së deri më tani kanë shprehur edhe Jovan Despotovski dhe Stefan Bogoev, ndërsa përmendet edhe emri i ish-ministrit të Shëndetësisë Venko Filipçe.(INA)

TË FUNDIT
12 minuta
Kasami: Decentralizimi i plotë lokal, prioritet i qeverisjes tonë
30 minuta
EVN Home në Maqedoni pranon ofertën e EMV-së
33 minuta
Mexhiti: Balancuesi do të zëvendësohet me ligj për përfaqësim të drejtë
36 minuta
Në një fermë në Gostivar janë vjedhur lopë dhe qengja
1 orë
Ambasadorja amerikane kundër ankesave të Frontit Evropian: Nuk ka detyrim ligjor që BDI të jetë në qeveri

ME TE LEXUARA

1 ditë
Stoltenberg: Forcat autoritare po bashkohen, NATO duhet të mbetet e unifikuar
19 orë
Maqedonia me humbje më të madhe të ujit në rajon
1 ditë
QMK: Gjithnjë e më shumë thirrje për prani të gjarpërinjve në vendbanime
1 orë
Ambasadorja amerikane kundër ankesave të Frontit Evropian: Nuk ka detyrim ligjor që BDI të jetë në qeveri
21 orë
17 ditë pas sulmit ndaj kapitenit shqiptar, nuk ka përgjegjësi ndaj sulmuesve
1 ditë
Serbët e shqiptarët bashkë, mbështesin hapjen e urës së Ibrit
19 orë
Bekteshi: Pres që nga 1 janari çmimi i energjisë elektrike të jetë më i lirë
24 orë
Nikollovski: Nuk ka Zëvendëskryeministër të Parë, gjithë zëvendëskryeministrat do të jenë të njëjtë

LEXO MË SHUMË

kasami

Kasami: Decentralizimi i plotë lokal, prioritet i qeverisjes tonë

evn-1

EVN Home në Maqedoni pranon ofertën e EMV-së

VLEN_Ministrat-

Mexhiti: Balancuesi do të zëvendësohet me ligj për përfaqësim të drejtë

policia-maqedonise-598x330

Në një fermë në Gostivar janë vjedhur lopë dhe qengja

Angela Ageler

Ambasadorja amerikane kundër ankesave të Frontit Evropian: Nuk ka detyrim ligjor që BDI të jetë në qeveri

gjarper

Rasti i parë i kafshimit nga gjarpri në Shkup

deponi kum

Pas dy ditësh bllokim të deponisë së Kumanovës, banorët lejuan hyrjen e kamionëve

Aggeler

Aggeler: Është për t’u përshëndetur njoftimi i Mickoskit se gjatë betimit do të përdorë emrin kushtetues

gjasula kombetarja shqiperia

Llogaritë për kualifikimin, ja si kalon grupin Shqipëria

INFO

NA NDIQ