Kjo është renditja e kandidatëve për president në fletëvotim (VIDEO)

ina-online
ina-online

25/03/2024

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) sot mbajti seancë në të cilën hodhi shortin për renditjen e kandidatëve për president në fletën e votimit për zgjedhjet presidenciale, përcjell INA.

Kandidati i LSDM-së, Stevo Pendarovski është radhitur numër 1.

Kandidatja e VMRO-DPMNE-së, Gordana Siljanovska-Davkova është numër 2.

Kandidati i GROM, Stevçe Jakimovski është numër 3.

Kandidati i BDI-së, Bujar Osmani është numër 4.

Kandidatja e Të Majtës, Biljana Vankovska-Cvetkovska është numër 5.

Kandidati i koalicionit VLEN, Arben Taravari është numër 6.

Kandidati i ZNAM, Maksim Dimitrievski numër 7.

Zgjedhjet presidenciale do të mbahen më 24 prill të këtij viti, ndërsa raundi i dytë do të mbahet më 8 maj së bashku me zgjedhjet parlamentare. Fushata zgjedhore për zgjedhjet presidenciale do të fillojë më 4 prill në mesnatë dhe do të përfundojë më 22 prill në mesnatë.(INA)

 

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1316

Albulena Haxhiu: Koalicioni VLEN e ka mbështetjen e parezervë të Albin Kurtit dhe Vetëvendosjes

WhatsApp Image 2024-04-19 at 23.03.16 (1)

Sela: Vota për Bujarin më 24 prill dhe për Frontin më 8 maj është biletë kthyese e fëmijëve tanë të cilët kanë marrë rrugën e mërgimit

Ali AHmeti

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Menduh Thaci

Thaçi thotë se Albin Kurti s’ka asnjë njeri në Maqedoni

europe elect

Anketa e “Europe Elects”: Arben Taravari prinë para Bujar Osmanit

IMG_1293

Krerët e VLEN-it në Berlin: Diaspora i thotë po ndryshimit

zgjedhjet-maqedoni

Në Dibër dhe Qendër Zhupë më shumë votues sesa banorë

bujar osmani

Bujar Osmani: Në Kosovë flamuri shqiptar nuk është zyrtar, në Maqedoni është obligim i kryetarëve të komunave

INFO

NA NDIQ