Kjo është shqiptarja e parë që votoi sot pro liberalizimit të vizave për Kosovën

Iliria News Agency
Iliria News Agency

18 Prill, 2023

Në Parlamentin Evropian sot është votuar pro heqjes së vizave për Kosovën.

Në mesin e qindra deputetëve evropian, të drejt vote kishte edhe një shqiptare.

Bëhet fjalë për Arba Kokalarin. Arba Kokalari, e cila jeton në Stokholm të Suedisë është eurodeputetja e parë shqiptare.

Kokallari u lind në Tiranë me 27 nëntor 1986.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pasaporta-shqiptare

Pasaporta shqiptare do merret më lehtë, gati ligji i nënshtetësisë

svecla pamjet rrahja

Sveçla publikon pamje kur dy shqiptarë u sulmuan nga serbët në veri

avokatet shqiptaro - kanadez

4 vjet Shoqata e Avokatëve Shqiptaro-Kanadezë

blinken

Situata në veri, Blinkeni tregon nëse do të ketë rritje të trupave në Bondsteel

albin-kurti-vjosa-osmani

Mediumi serb: Kush janë partnerët perëndimor që po i japin përkrahje Kurtit?

vucic vjosa osmani

Vjosa Osmani e refuzoi, Vuçiç: Delegacioni i Kosovës nuk pranoi të takohemi

kurti-hovenier

Hovenier takohet me Kurtin: Po mendojmë si ta inkurajojmë Kosovën ta bëjë atë që duhet

kurti

​Kurti s’lëshon pe, nuk pranon që kryetarët t’i ushtrojnë detyrat në zyra paralele

arben taravari ash

A ka pakënaqësi në ASH dhe “Grup të Zjarrit”, flet Taravari (VIDEO)

INFO

NA NDIQ