Kjo shqiptare e tragjedisë greke: sikur t’ju kishte thënë prindërve një “po”…

Iliria News Agency
Iliria News Agency

5 Mars, 2023

Shqiptarja Klaudia Lata ishte vetëm 21 vjeçe, student, e cila është në listën e viktimave të aksidentit tragjik të trenit në Tempi të Larisas, duke futur në zi familjen dhe njerëzit e saj.

Sipas onlarissa.gr, Klaudia ka lindur pikërisht në Larisa, ku ka marrë nënshtetësinë greke. Prindërit e saj posedonin një dyqan mishi.

Ajo vetë ishte një studente e shkëlqyer e Mjekësisë e një Shkolle Ushtarake në Selanik.

Ajo kishte shkuar në Patra, duke qëndruar aty tre ditë, për të marrë më pas trenin që vinte nga Athina në drejtim të Selanikut. Pikërisht aty dhe hipi në tren për t’u kthyer në shkollën e saj.

Prindërit e saj, të cilët jetojnë në një fshat të Larisas, i kërkuan asaj të ndalonte te ata për t’u çmallur. “Ndalu që të të shohim”, i thanë.

Megjithatë, thuhet se nga koha e pakët në posedim ajo nuk ndaloi te familja, duke dashur të shkonte më shpejt në Selanik. Siç u shpjegua, donte të pushonte edhe disa orë, për të filluar leximin. Por fati kishte plane të tjera, pasi jeta e saj do shuhej nga përplasja e katastrofike e dy trenave.

Klaudia kishte një motër e një vëlla, Xhenin dhe Elvisin. /tesheshi

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

borell vjosa osmani vucic macron scholz

Edhe Borrell kërkon zgjedhje: Nëse nuk zbatohen tri kërkesat, do të ketë pasoja serioze

biden rrezohet

VIDEO/ Rrëzohet në tribunë Presidenti i SHBA-së Joe Biden

Rrahim musliu

Arrestohet mërgimtari në Serbi vetëm pse mbante flamurin kuq e zi

kurti finer

Kurti merr një telefonatë nga Amerika. Ja çka u bisedua

vjosa osmani

Osmani tregon prapaskenat: E takova 10 minuta Vuçiqin, zakonisht ankohet e bërtet

scholz macron vjosa osmani

Macron: Javën e ardhshme presim vendime të qarta nga Kosova dhe Serbia

vucic vjosa osmani

Osmani takohet me Vuçiqin, thotë se nuk është i interesuar për zgjidhje e as për paqe

pasaporta-shqiptare

Pasaporta shqiptare do merret më lehtë, gati ligji i nënshtetësisë

avokatet shqiptaro - kanadez

4 vjet Shoqata e Avokatëve Shqiptaro-Kanadezë

INFO

NA NDIQ