Klekovski: Maqedonia t’a mbështesë Albin Kurtin për Asociacionin

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/02/2023

Analisti dhe anëtari i Komitetit ekzekutiv të VMRO-së, Sasho Klekovski është shprehur kundër krijimit të Asociacioneve etnike në rajon.

“Maqedonia ka një interes të madh për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Serbisë dhe Kosovës, dy fqinjëve tanë, por gjithashtu ka interes se si ta arrijë këtë. Pavarësisht se çfarë mendimi ka për Albin Kurtin këtu, në Maqedoni, interesi themelor i Maqedonisë është të mbështesë kërkesat e Albin Kurtit. Në marrëveshjen e Ohrit është shprehur interesimi maqedonas se “nuk ka zgjidhje territoriale për çështjet etnike”, është shprehur ai në një shkrim autorial në gazetën Nova Makedonija.

TË FUNDIT
56 minuta
Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite
2 orë
U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan
3 orë
Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën
3 orë
Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së
4 orë
Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

ME TE LEXUARA

4 orë
Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë
1 ditë
Maqedonia e Veriut në mesin e 38 vendeve bashkësponsor për rezolutën e gjenocidit në Srebrenicë
1 ditë
Mexhiti do të jetë zvkryeministër i parë dhe do ketë edhe Ministrinë e Ekologjisë
13 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Paga mesatare neto në mars 40.496 denarë
9 orë
Taravari: Ende nuk kam vendosur nëse do të jem ministër i Shëndetësisë
3 orë
Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së

LEXO MË SHUMË

Afrim Gashi

Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite

Screenshot_20240523-132104~2

U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën

oliver spasovski

Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së

srebrenica

Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

ziadin sela

Kujt i takon legjitimiteti pas rivotimit? Sela: Edhe fituesi në kampusin shqiptar duhet të marrë mandat

arber ademi

Si e humbi Fronti një deputet në Llërcë? Ademi: Nuk i pranojmë rezultatet! Ibrahimi: Ankesat të dërgohen në KSHZ

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Pas dorëheqjes së Kovaçevskit, LSDM-ja fillon përgatitjet për zgjedhjen e liderit të ri

KSHZ-Komisioni

Rivotimi/ VMRO s’ka vendosur për ankesa, Fronti Evropian do të ankohet për procesin e rivotimit në Llërcë

INFO

NA NDIQ