Klientët aspak të kënaqur nga iPhone 15, kjo është arsyeja

Picture of INA
INA

29/09/2023

Mijëra klientë të Apple janë ankuar se modeli i fundit i iPhone 15 po mbinxehet, vetëm disa ditë pas lançimit të tij.

Blerësit e iPhone 15 Pro dhe Pro Max të ri kanë raportuar në forumet në internet, duke përfshirë faqet e mbështetjes së klientit të Apple, Reddit dhe platformat e tjera të mediave sociale, se pajisjet e tyre janë aq të nxehta sa nuk mund t’i prekin.

Më shumë se 2,000 përdorues në forumet e Apple kanë raportuar se kanë përjetuar problemin e mbinxehjes.

Të tjerë, megjithatë, mohuan se kishte një problem të tillë, të cilin ekspertët ia atribuan kabllove të lira të karikimit dhe përdorimit të tepërt të aplikacioneve video ose lojërash.

Apple nuk pranoi të komentojë mbi raportet. Faqet e tij të mbështetjes së klientit tregojnë se iPhone “mund të ngrohen” kur konfigurohen për herë të parë, duke përdorur karikim me valë ose duke luajtur “aplikacione intensive”.

iPhone 15 Pro është smartfoni i parë i ndërtuar mbi teknologjinë e re të çipit 3nm nga Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, prodhuesi i çipave që furnizon Apple si dhe Nvidia dhe shumë kompani të tjera të Silicon Valley.

Ndryshimi më i rëndësishëm, megjithatë, është ndërprerja e lidhësit Lightning të Apple dhe futja e karikimit USB-C, pasi Apple është detyruar të respektojë rregulloren e re të BE-së, sipas së cilës të gjitha pajisjet elektronike portative duhet të përdorin të njëjtin karikues me lidhësi specifik që do të jetë i zakonshëm për iPhone, iPad dhe kompjuterë Mac.

TË FUNDIT
7 orë
Rrjeti social X vendos ti bëjë pëlqimet private për të gjithë përdoruesit
7 orë
Për çfarë është e aftë Inteligjenca Artificiale?
7 orë
Çfarë e shtyu Elon Musk të hiqte dorë nga padia kundër kompanisë 'Open AI'?
1 ditë
Përdorimi i tepruar i internetit “fik” trurin
2 ditë
Modaliteti i ri i lojës i iPhone e bën atë “më të shpejtë” dhe “me reagim të përmirësuar”

ME TE LEXUARA

7 orë
Çfarë e shtyu Elon Musk të hiqte dorë nga padia kundër kompanisë 'Open AI'?
7 orë
Për çfarë është e aftë Inteligjenca Artificiale?
7 orë
Rrjeti social X vendos ti bëjë pëlqimet private për të gjithë përdoruesit
1 ditë
Përdorimi i tepruar i internetit “fik” trurin

LEXO MË SHUMË

Elon Musk X twitter

Rrjeti social X vendos ti bëjë pëlqimet private për të gjithë përdoruesit

intelegjenca artificiale

Për çfarë është e aftë Inteligjenca Artificiale?

Elon-Musk-cip

Çfarë e shtyu Elon Musk të hiqte dorë nga padia kundër kompanisë ‘Open AI’?

femij telefon

Përdorimi i tepruar i internetit “fik” trurin

apple

Modaliteti i ri i lojës i iPhone e bën atë “më të shpejtë” dhe “me reagim të përmirësuar”

Elon Musk X twitter

Elon Musk kërcënon të ndalojë përdorimin e pajisjeve Apple në kompanitë e tij për shkak të partneritetit me OpenAI

Apple-1

Apple përfshin ChatGPT-në në pajisjet iPhone e Mac

Apple-1

Apple publikon reklamën e re ‘të çuditshme’ për veçorinë me prekje të dyfishtë

google maps

Google Maps po ju paralajmëron: Keni kohë deri më 1 dhjetor

INFO

NA NDIQ