Klinika Zhan Mitrev mbetet një institucion shëndetësor me besim të madh te qytetarët

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/05/2023

Që nga fillimi i vitit dhe deri në javën e fundit të muajit prill në Klinikën Zhan Mitrev janë realizuar një numër rekord ekzaminimesh diagnostike, gjithsej 1610. Numri më i madh i MR (rezonancës magnetike) me 40 ekzaminime të kryera, 108 ekzaminime me rreze X, 469 ekzaminime internistike, dhe vetëm në javën e fundit të muajit të kaluar janë kryer 19 operacione kardiokirurgjike. Numri i përgjithshëm i operacioneve që nga fillimi i vitit duke përfshirë muajin prill, që ishte muaji më i suksesshëm deri më tani, është 657, prej të cilave 281 janë operacione të zemrës.

Këto shifra janë marrë nga qendrat në Shkup, Strumicë dhe Manastir dhe i referohen të gjitha reparteve dhe qendrave diagnostikuese në Klinikën Zhan Mitrev.

Rritja e vëllimit të punës është rezultat i besimit të qytetarëve në shërbimet e kësaj qendre të specializuar shëndetësore, cilësisë së shërbimeve shëndetësore dhe profesionalizmit të stafit mjekësor të udhëhequr nga Dr. Zhan Mitrev.

Besimi i qytetarëve në punën e Klinikës Zhan Mitrev sa vjen e rritet pavarësisht presionit të vazhdueshëm ndaj gjithë ekipit dhe pengesave në punë të shkaktuara nga akuzat e pabaza dhe sulmit të organizuar.

Pavarësisht akuzave të tilla tendencioze, Klinika Zhan Mitrev mbetet e përkushtuar në funksionin e saj social dhe shëndetin e të gjithë qytetarëve, për të ofruar shërbim të lartë shëndetësor dhe kujdes profesional ndaj pacientëve.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

lista zgjedhore

Nesër fillon inspektimi publik i Listës Zgjedhore për zgjedhjet presidenciale dhe kuvendare

Jovan mitreski

Mitreski: Marrëveshjet ndërkombëtare s’mund të ndryshohen me ligj tjetër

osmani taravari

Sondazh: Arben Taravari apo Bujar Osmani, kush do të merr mbështetjen e shqiptarëve më 24 prill?

Bilall Kasami

Kasami: Rikonstruimi stadiumit do të fillojë në muajin mars

policia-1-1-1392x766

Humbet ky papagall në Shkup, kush e gjen merr shpërblim prej 1000 euro

Bujar-Osmani2-1-650x400-1

BDI: Bujar Osmani është kandidati i parë i konfirmuar për President të shtetit

vmro

OBRM-PDUKM: Spasovski dhe Kovaçevski, Maqedoninë e kanë shndërruar në Kolumbi

zjarr cair

Dalin pamje nga zjarri në kafenenë “Baron” në Çair të Shkupit

Bojmacaliev

Bojmacaliev: Me letërnjoftim e vjetër do të mund të udhëtohet edhe në Bosnje e Hercegovinë

INFO

NA NDIQ