Klop: Fitorja për mua ishte reagimi që doja të shihja

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

18/01/2023

Liverpulli siguroi kualifikimin në FA Cup, pasi triumfoi përball Volverhemptonit me rezultatin minimal 1-0. Harvej Eliot ishte vendimtar me golin e tij në pjesën e parë, teksa sfida e para në “Anfield” midis dy skuadrave kishte përfunduar në barazim me rezultatin 2-2.

Për trajnerin Jurgen Klop triumfi dhe kualifikimi në raundin tjetër në FA Cup ishte një reagim i mirë pas disfatës në Premier Ligë nga Brajtoni me rezultatin 3-0.

“Të gjithë reaguan dhe për mua ishte reagimi që doja të shihja. Ishte një ndeshje komplet ndryshe nga ajo e fundit. Jam vërtet i lumtur për këtë. Gjithashtu edhe performanca individuale e lojtarve ishte e mirë. I thashë djemve pas ndeshjes se kjo është ndjesia kur luan mirë dhe fiton. Prandaj jemi mjaft të lumtur. Ne donim të shkonim në raundin tjetër dhe ne treguan një reagim të mirë që gjërat janë të mundshme për t’u arritur. Ishim kompakt dhe zhvilluam një ndeshje të mirë të gjithë së bashku. Pastaj shënuam një gol të jashtëzakonshëm me Elliott. Për mua ai djalë ka diçka të veçantë që nuk e kanë shumë njerëz, në momentin e golit nuk e prisja atë goditje nga ana e tij”, u shpreh Klopp.

Sfida e rradhës për Liverpullin do të jetë në Premier Liga dhe sfida me Çellsin, ndërsa më pas të besuarit e trajnerit Jurgen Klop do të përballen në FA Cup me Brajtonin.

TË FUNDIT
4 orë
Kërkohen kandidatë për të qenë 'ndërlidhësit' e Hansi Flick në Barcelonë...
4 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
4 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
4 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
5 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

ME TE LEXUARA

1 ditë
Trajneri i ri i Milanit nuk pritet mirë nga tifozët e klubit
4 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
1 ditë
Sot finalja e madhe mes United dhe City
4 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
1 ditë
Endrit Krasniqi - në formacionin më të mirë të Kampionatit të Maqedonisë së Veriut
4 orë
Kërkohen kandidatë për të qenë 'ndërlidhësit' e Hansi Flick në Barcelonë...
20 orë
Manchester Utd fiton Kupën e Anglisë
19 orë
“Lionel Messi ka prejardhje arbëreshe”, historiani befason me deklaratat e tij (VIDEO)
19 orë
Dortmundi përgatit festën

LEXO MË SHUMË

Hans flik hansi flick

Kërkohen kandidatë për të qenë ‘ndërlidhësit’ e Hansi Flick në Barcelonë…

inter fiorentina

Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma

rej manaj

Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë

XHAKA GRANIT

Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë

belingam real madrid

Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

kombetarja kuq e zi

Money| Sa pritet të fitojë Shqipëria nga pjesëmarrja në Euro 2024

kler caku

Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)

kombetarja

Ekskluzive/ Zbulohen katër lojtarët e parë të Sylvinho për Euro 2024, Broja bën ‘misteriozin’: Kam ardhur për pushime

Borusia Dortmund

Dortmundi përgatit festën

INFO

NA NDIQ