Klopp flet pas ndeshjes, ka fjalë të mëdha për skuadrën e Milanit

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp ka komentuar fitoren e skuadrës së tij ndaj Milanit në Ligën e Kampionëve.

Liverpool ka triumfuar ndaj Milanit me rezultat 3 me 2, shkruan GazetaBlic Sport.

Ishte një ndeshje e jashtëzakonshme me përmbysje të mëdha, megjithatë skuadra angleze arriti të marrë fitoren në takimin e sotëm.

Tomori shënoi autogol, kurse Salah dhe Henderson shënuan golat e tjerë për Liverpoolin. Në anën tjetër, Rebic dhe Diaz shënuan golat për Milanin.

Klopp tha se skuadra e tij tregoi një lojë fantastike, por vlerësoi edhe Milanin për lojën e treguar.

“Ne filluam jashtëzakonisht mirë. Ne luajtëm një lojë fantastike. Një lojë intensive, por edhe e mençur. Ne luajtëm në të gjitha hapësirat. Ne ​​u ndëshkuam në minutat e fundit të pjesës së parë, por treguam gjallëri në lojë dhe arritëm që ta rikthenim rezultatin. AC Milan po kalon në një moment vërtet të mirë“.

“Të gjithë e dinë përfundimisht se AC Milan mund të shkojë larg në këtë grup. Është vërtet mirë që fituam sonte sepse kemi nevojë për secilën pikë në këtë grup“, përfundoi Klopp.