Klopp: Kam energji edhe për 10 vite si trajner i Liverpoolit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

22/01/2023

Pas ndeshjes së tij historike kundër Chelseat të shtunën, Jurgen Klopp bëri shaka se ai do të qëndronte me kënaqësi edhe për një dekadë tjetër si trajner i Liverpoolit.

Ndeshja e së shtunës në Ligën Premier përfundoi zymtë mes dy skuadrave që nuk performuan mirë, me ndeshjen e 1000-të të Klopp si trajner që përfundimisht përfundoi pa gola.

Duke folur me ekspertët pas ndeshjes – ku përfshihej Steven Gerrard, i cili pa dyshim do të jetë në sy për punën në Liverpool në të ardhmen e afërt – gjermani ofroi një shaka të fshehtë për motivimin e tij, përpara se ta shprehte atë në terma laik.

“Motivimi im nuk është problem. Unë jam pak si Obelix-i, i cili ra në … ju i njihni Asterix-in dhe Obelix-in? Ah, ju nuk e dini, harroni atë…”. “Unë kam mjaft energji edhe për 10 vjet nëse doni!”, ka thënë Klopp për BT Sport. Nëse Klopp është serioz për të ardhmen e tij në Liverpool, skuadra e tij do të duhet të përmirësojë formën e tyre të tmerrshme kohët e fundit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

fenerbahce

Fenerbahce gjobitet me 115 mijë euro, trajneri pezullohet 60 ditë

barca

Koeman futet në debatin e Xavit dhe Enriques, tregon tre personat e vetëm që kanë ADN-në e Barcelonës

Zhegrova

Zhegrova nuk u vlerësua shumë, kjo ishte nota e tij mbrëmë ndaj Aston Villas

atalanta

Milani bie në “San Siro”, Atalanta dhe Gjimshiti shkëlqejnë ndaj Liverpoolit

messi

Lionel Messi eliminohet nga Championsi i Concacaf-it

igli

Igli Tare në bisedime me Totenhemin dhe Çellsin

xavi

​Xavi: Jam krenar me ekipin tim

luis enrique

Luis Enrique: Do të ketë luftë në Barcelonë në ndeshjen kthyese

INFO

NA NDIQ