Klopp: Ndeshje që duhej fituar, por nuk jam i zemëruar me djemtë

Picture of ina-online
ina-online

08/04/2024

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, duke folur për “Sky Sports” theksoi se skuadra e tij ka shpërdoruar shumë raste dhe se duhej ta kishte fituar ndeshjen:“Duhet ta kishim fituar ndeshjen, kjo është e qartë. Ne duhet të kishim realizuar gola të tjerë në pjesën e parë. Ata nuk kishin asnjë gjuajtje në pjesën e parë dhe rezultati 1-0 ishte më e pakta që mund të merrnim. I lumtë Bruno Fernandezit, pastaj stadiumi u ndez dhe na duheshin disa minuta për t’u vendosur sërish dhe ata shënuan një tjetër gol. Kemi pasur raste të pastra, por nuk i kemi shfrytëzuar.”Megjithatë, Klopp nuk bën fajtor askënd.“Nuk jam aspak i zemëruar me djemtë. Kishte shumë situata ku mund ta kishim mbajtur më gjatë topin. Ne luajmë tani në shtëpi kundër Atalantës, një ndeshje e vështirë. Nuk na kanë mbetur shumë ndeshje në shtëpi. Skuadra që fiton kampionatin në fund duhet ta meritojë.”

TË FUNDIT
15 orë
Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës
16 orë
Kjo është koha kur do të zbresin në ring Fury e Usyk
16 orë
Nga lufta në Kosovë e deri tek Serie A, rrugëtimi emocionues i Përparim Hetemajt
1 ditë
Publikohet lista! 6 shqiptarë do të jenë pjesë e ekipit të Zvicrën në Euro 2024
2 ditë
Ramadani: Isha në rrezik për jetë, më trajtuan si fëmija i presidentit

ME TE LEXUARA

16 orë
Nga lufta në Kosovë e deri tek Serie A, rrugëtimi emocionues i Përparim Hetemajt
16 orë
Kjo është koha kur do të zbresin në ring Fury e Usyk
15 orë
Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

LEXO MË SHUMË

cairi

Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

tyson

Kjo është koha kur do të zbresin në ring Fury e Usyk

hetemaj

Nga lufta në Kosovë e deri tek Serie A, rrugëtimi emocionues i Përparim Hetemajt

Zvicra shaqiri

Publikohet lista! 6 shqiptarë do të jenë pjesë e ekipit të Zvicrën në Euro 2024

ramadani

Ramadani: Isha në rrezik për jetë, më trajtuan si fëmija i presidentit

massimiliano-allegri_15r5yo9lfzicg1kw8p87d4nrer

Juve-Allegri, rrezikohet shkarkimi i menjëhershëm i trajnerit!

Inter-1

Marotta bën gati një tjetër super goditje, synon yllin e Realit

musiala

Real Madrid konfirmon operimin e David Alaba

arteta

Arteta me “sytë” nga Spanja: Në të ardhmen mendoj rikthimin në La Liga

INFO

NA NDIQ