Klopp shpallet trajneri më i mirë i sezonit në Premierligë

Jurgen Klopp është shpallur trajneri më i mirë i sezonit 2021/22 në Premierligë.

Edhe pse nuk e fitoi titullin në Premierligë, trajneri i Liverpoolit fitoi çmimin e më të mirit për edicionin që sapo përfundoi.

Jurgen Klopp përfundoi menjëherë pas kampionit, Manchester Cityt në renditjen tabelare, kurse fitoi Carabao Cup dhe FA Cup gjatë këtij edicioni.

Ai gjithashtu e udhëhoqi ekipin e “Reds” në finalen e Champions League, ku do të përballet me Real Madridin të shtunën.