Kloppi thyen heshtjen

Picture of ina-online
ina-online

20/09/2023

Jurgen Klopp ka thyer heshtjen e tij për lidhjet me punën e postit të trajnerit kombëtar të Gjermanisë, duke këmbëngulur se ai është plotësisht i përkushtuar për të ndërtuar “Liverpool 2.0”.

Kloppi u shpall si kandidati i mundshëm për të marrë postin e trajnerit të Gjermanisë, pas shkarkimit të Hansi Flickut, pavarësisht se ishte ende nën kontratë me Liverpoolin deri në vitin 2026.

56-vjeçari nënshkroi një marrëveshje të re vitin e kaluar dhe nuk ka ndërmend të largohet nga “Reds”, të cilët kanë shijuar një fillim të fortë në sezonin e tyre të ri në Premierligë.

“Ne po ndërtojmë Liverpool 2.0 këtu, ne duam të sulmojmë përsëri dhe jo vetëm të shikojmë se sa mund të vazhdojmë. Unë kam besnikëri ndaj Liverpoolit”, tha Kloppi duke folur për RTL-në.

“Zemra ime është këtu në Liverpool. Ju nuk mund t’i shkurtoni vetëm tetë vjetët.

Kam nënshkruar një kontratë këtu dhe, me sa mbaj mend, nuk jam droguar ose lidhur dhe më është dashur të nënshkruaj me gojën time, ishte një vendim i lirë. Dhe kjo është arsyeja pse nuk përshtatet”.

Ndërkohë, ish-trajneri i Bayern Munichut, Julian Nagelsmann, thuhet se ka rënë dakord për kushtet për t’u bërë trajneri i ardhshëm i Gjermanisë, pasi u lidh fort me Chelsean dhe Spursin gjatë verës.

Duke folur për emërimin e afërt të Nagelsmannit, Kloppi shtoi: “Unë mendoj se Julian është një zgjidhje e shkëlqyer, sepse ai është një trajner i madh. Do të isha shumë i lumtur për këtë – nëse ndodh kështu”.

TË FUNDIT
3 orë
“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij
3 orë
A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”
3 orë
Anglia kërkon trajner, Federata poston njoftim për vendin e lirë të punës. Ja cilat janë 7 kushtet për kandidatët
3 orë
klubi i Guangju nuk ndal elozhet për Asanin dhe e bllokon deri në dhjetor 2025
1 ditë
Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

ME TE LEXUARA

1 ditë
Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së
1 ditë
Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)
1 ditë
Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd
1 ditë
E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin
1 ditë
Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës
3 orë
klubi i Guangju nuk ndal elozhet për Asanin dhe e bllokon deri në dhjetor 2025
3 orë
Anglia kërkon trajner, Federata poston njoftim për vendin e lirë të punës. Ja cilat janë 7 kushtet për kandidatët

LEXO MË SHUMË

Netherlands' coach Ronald Koeman looks on during a press conference in Zeist on October 7, 2019, ahead of the Euro 2020 qualifying football match between Netherland and Northern Ireland on October 10. (Photo by Jerry Lampen / ANP / AFP) / Netherlands OUT

“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij

Kimmich Kimich

A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”

belingam anglia

Anglia kërkon trajner, Federata poston njoftim për vendin e lirë të punës. Ja cilat janë 7 kushtet për kandidatët

jasir asani

klubi i Guangju nuk ndal elozhet për Asanin dhe e bllokon deri në dhjetor 2025

arber hoxha

Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

jasir asani

E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin

real madrid anceloti

Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd

portieri serb tre gishta provokon

Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)

ten hag manchester united

Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

INFO

NA NDIQ