Klubet angleze e duan Enriquen

Iliria News Agency
Iliria News Agency

18 Prill, 2023

Chelsea dhe Tottenham Hotspur janë në kërkim të një trajneri të ri për sezonin e ardhshëm.

Të dy klubet londineze raportohet se janë në garë për Luis Enriquen, i cili është i lirë që prej largimit nga Kombëtarja e Spanjës në fund të vitit të kaluar.

Frank Lampard u emërua për herë të dytë si trajner i Chelseat pas shkarkimit të Graham Potterit, por kësaj radhe vetëm përkohësisht, deri në fund të këtij sezoni.

Pronari Todd Boehly po kërkon të sigurojë një trajner të profilit të lartë për të udhëhequr projektin e tij nga sezoni i ardhshëm.

Në anën tjetër, edhe te Spurs është një trajner i përkohshëm, Cristian Stellini, i cili po zëvendëson të shkarkuarin Antonio Conte.

Kësisoj, sipas raportimeve nga “Telegraph”, Tottenhami është i gatshëm të sfidojë Chelsean për Enriquen, me këtë të fundit që besohet se preferon më shumë “Blutë”.

52-vjeçari nuk ka drejtuar asnjëherë ndonjë skuadër angleze.

Përveç te Spanja, spanjolli ka udhëhequr edhe Barcelonën, Romën dhe Celta Vigon.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1685817175685

Shkëndija e Haraçinës përmes penalltive plasohet në Ligën e Tretë-Veri

galtier-psg

PSG merr vendimin për të ardhmen e trajnerit, Murinjo drejt Francës

shkendija2

Shkëndija përforcon sulmin me një holandez

akil

Akil Gjakova i shtati në Grand Prix Taxhikistan

messi

Messi njofton largimin e tij nga PSG

KASAMI

Sporti na bashkon/Durrësi, Ulqini, Bujanoci e Peja bëhen bashkë në Tetovë

osimhen

S’kishte dyshime, Osimhen sulmuesi më i mirë i sezonit në Serie A

SPORT

Leipzig dhe Eintracht Frankfurt përballen sonte në finalen e Kupës së Gjermanisë

SPORT

Finalja e Kupës FA, sot përballen Man City dhe Man United

INFO

NA NDIQ