Klubi anglez planifikon transferimin e Zaniolos

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

15/01/2023

Tottenham Hotspur raportohet se po shqyrton mundësinë për transferimin e Nicolo Zaniolos gjatë këtij afati kalimtar dimëror.

Situata e italianit në “Olimpico” është duke u bërë gjithnjë e më e tensionuar, teksa ndaj tij nuk munguan as talljet e kritikat nga tifozët romakë.

Paraqitjet e fundit dhe qëndrimi i tij i përgjithshëm thuhet se kanë acaruar gjithashtu hierarkinë e klubit.

Kontrata e Zaniolos me Romën skadon në qershor të vitit 2024, derisa nuk ka përparim në bisedimet për rinovim të saj.

Dhe, sipas gazetarit të njohur nga Italia, Alfredo Pedulla, Tottenhami po mendon për një transferim të 23-vjeçarit këtë muaj.

West Ham United dhe Nottingham Forest janë dy klube tjera angleze të interesuara për ish-futbollistin e Interit.

Teksa kontrata po shkon drejt fundit, edhe çmimi gjithashtu thuhet se gjithashtu po bie nga 50 milionë në 30 milionë euro.

Juventus, Napoli dhe Milan, janë klubet tjera të interesuara për Nicolo Zaniolon, por klubet italiane nuk janë të gatshme të bëjnë ofertë për të para përfundimit të sezonit.

TË FUNDIT
4 orë
Mbappe kërkon durim: Për disa ditë nënshkruaj me klubin e ri
4 orë
U zyrtarizua te Bayern Munich, Kompany thotë fjalët e para: Është një nder i madh të punosh për këtë klub
4 orë
Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038
4 orë
​Publikohet lista e përfaqësueses së Kosovës (LISTA)
4 orë
Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

ME TE LEXUARA

1 ditë
Xherdan Shaqiri lë pas dëmtimin, i gatshëm për Evropianin
1 ditë
Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë
17 orë
“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian
12 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21
4 orë
Leonardo Bonucci përshëndetet nga futbolli i luajtur me një video emocionuese

LEXO MË SHUMË

ps mbappe

Mbappe kërkon durim: Për disa ditë nënshkruaj me klubin e ri

Vincent Kompany

U zyrtarizua te Bayern Munich, Kompany thotë fjalët e para: Është një nder i madh të punosh për këtë klub

TOPI-I-ARTE

Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

kosova futboll

​Publikohet lista e përfaqësueses së Kosovës (LISTA)

flick

Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

bonucci

Leonardo Bonucci përshëndetet nga futbolli i luajtur me një video emocionuese

duka cana

Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

Jasir Asani

“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian

Liga e Evropes Europa League

Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë

INFO

NA NDIQ