Klubi “Bashkimi” nga Kumanova, me dy medalje nga garat ballkanike të karatesë në Stamboll (foto)

Picture of INA
INA

01/06/2024

Dje dhe sot u zhvillua kampionati ballkanik për pioner në Stamboll të Turqisë ku Klubi i Karatesë “Bashkimi 2002” nga Kumanova morri pjesë me 6 garues dhe arriti këto rezultate;

Rinar Bilalli i lindur në vitin 2012 në kategorin -37 kg pas 5 fitoreve dhe 1 disfate u rëndit në vendin e dytë, Ajan Muaremi i lindur në vitin 2013 në kategorin -40 kg pas 4 fitoreve dhe 1 disfate u rëndit në vendin e tretë, Rufat Rushiti i lindur në vitin 2012 në kategorin -47 kg pas 2 fitoreve dhe 2 disfatav u rëndit në vendin e pestë, ndërsa Sara Muadini, Arbër Pajaziti dhe Azem Azemi fituan nga një gjiro por u ndalën në të dytën.

Trajneri Prof Mursel Misini faleminderon përzemërsisht të gjithë ato që ndihmuan deri në pjesmarrjen e ksaj gare ku garuesit e K.K. “Bashkimit” bën paraqitje fantastike në ktë nivel të lartë ballkanik.(INA)

 

TË FUNDIT
2 orë
Danimarka ja del në Mynih, barazon pa gola me Serbinë dhe e lë të fundit në Grupin C
2 orë
Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D
4 orë
“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024
6 orë
Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”
6 orë
Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë

ME TE LEXUARA

15 orë
Sot katër ndeshje, grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024
2 orë
Danimarka ja del në Mynih, barazon pa gola me Serbinë dhe e lë të fundit në Grupin C
14 orë
Presidenti i FSHF-së, Duka: Duhet të jemi krenarë që djemtë na sollën në këtë Europian, i dhamë bukuri tribunave
1 ditë
Sylvinho: Ishim në grupin e “vdekjes” por largohemi nga Europiani me kokën lart, të provojmë emocionet e Botërorit
14 orë
De la Fuente: Kishim telashe në pjesën e dytë, Shqipëria nuk është rivale e lehtë
1 ditë
ESPN: Shqipëria, kundër të gjitha parashikimeve në “grupin e ferrit”
13 orë
Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë

LEXO MË SHUMË

GQ8bv_LXUAA0z6y_sd

Danimarka ja del në Mynih, barazon pa gola me Serbinë dhe e lë të fundit në Grupin C

-900-0-1719338220xcover-2-869

Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024

51e6cfb2-db42-4f5b-908a-6e30392d1032-600x360

Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”

sylvinjo silvinjo

Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë

kombetarja

Kombëtarja e Shqipërisë niset drejt Tiranës, arrijnë në Rinas në orën 15:00

tifozet kuq e zi

BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024

Ylber Ramadani

Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë

luka modric

Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë

INFO

NA NDIQ