Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

Picture of INA
INA

01/10/2023

Ndonëse pas asnjë ndihmë nga institucionet lokale dhe shtetërore, Klubi i Karatesë “Bashkimi 2002” nga Kumanova, shënoi rezultate të shkëlqyera në “Turneun Ndërkombëtar të Karatesë Tetova 2023”, njofton agjencia e lajmeve INA.

Klubi mori 8 medalja të arta, një të argjendit dhe 3 të bronzta. Gjithashtu ky klub mori edhe Kupën, si ekipi më i mirë pjesëmarrës me shumë vende të para.

Ky është një mesazh i qartë për drejtuesit e institucioneve që të investojnë tek rinia dhe sportistët, sepse janë të vetmit që po na bëjnë krenarë.

Rezultatet:

Sara Muadini vendi i I-rë,
Lejana Ebibi vendi i I-rë,
Besart Mehmeti vendi i I-rë,
Ylli Bilalli,vendi i I-rë,
Ajan Muaremi,vendi i l-rë
Rinar Bilalli vendi i I-rë
Azem Azemi vendi i I-rë,
Enver Mustafa, vendi i I-rë,
Rufat Rushiti vendi i II-të
Arbër Pajaziti vendi i III-të
Drin Qerimi vendi i III-të
Lorik Shabani, vendi i III-të.

(INA)

TË FUNDIT
5 orë
Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut
5 orë
Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës
7 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
8 orë
Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat
8 orë
Shtrenjtohet buka

ME TE LEXUARA

14 orë
Banka Popullore: Norma bazë e interesit mbetet në nivelin 6.30%
8 orë
Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat
17 orë
Hahn: Jam i shqetësuar për Maqedoninë e Veriut, të respektohet Marrëveshja e Prespës
14 orë
Rritet numri i fëmijëve në kopshte dhe qendrat për zhvillim të hershëm
7 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
17 orë
Shpërthen zjarr në një deponi në Shkup, digjen guma
13 orë
Brenda VLEN-it arrihet kompromisi për resorët, MEPSO i kalon LD-së së Izet Mexhitit
5 orë
Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës

LEXO MË SHUMË

bdi ali ahmeti kuvend

Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut

FB_IMG_1718221732728

Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

Mickoski

Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat

buka

Shtrenjtohet buka

IMG_2933

Holandezin e kafshoi gjarpëri në Ohër, nuk kishte serum në spitalin e Ohrit, e shpëtuan në Dibër

IMG_2930

Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë

mickoski hristijan

Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet

shkolle klase

I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët

INFO

NA NDIQ