Klubi bjeshkatarë dhe alpinist “Kumanova” organizoi marsh në nderim të arsimit shqip (FOTO)

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/03/2023

Klubi bjeshkatarë dhe alpinist “KUMANOVA”, të dielën organizoi marshin kushtuar 7 Marsit – Ditës së Mësuesit dhe Shkollës Shqipe, për të bërë një vizitë dhe nderim bustit të pishtarit të arsimit Nexhat Latifi, i cili tërë jetën ia kushtoi arsimit shqip, duke arsimuar gjenerata të shumta në lëndën e gjeografisë.

“Marshi u realizua në relacionin prej fshatit Bellanoc deri te Kulla e Shtrazës me një gjatësi prej 15 km. Ky marsh i bjeshkatarëve kumanovarë është respekt dhe mirënjohje për të gjithë mësimdhënësit shqiptarë, që gjatë jetës së tyre kanë arsimuar dhe arsimojnë gjenerata të shumta. Faleminderojmë përzemërsisht për bujarinë dhe zemërgjërësinë pas ardhësit e të ndjerit Z Nexhat Latifi,për mikëpritjen që na bënë në kullën e tyre. Uroj ky marsh të bëhet tradicional!”, ka shkruar Avni Nuhiu, drejtuesi i klubit bjeshkatarë dhe alpinist “Kumanova”. (INA)

 

https://www.facebook.com/avni.nuhiu/posts/5759954420769205

 

 

 

 

 

TË FUNDIT
6 orë
CNN zbulon prapaskenat, ja kur e mori Joe Biden vendimin përfundimtar për t’u tërhequr nga gara për President
7 orë
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur
10 orë
Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut
11 orë
Presidenti Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale
15 orë
Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit

ME TE LEXUARA

20 orë
Moti edhe sot me temperatura deri 40 gradë
19 orë
Rruga Shëngjin-Velipojë, Rama publikon pamjet: Lidhje e shpejtë mes dy plazheve të mëdha të Veriut
10 orë
Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut
20 orë
MPB me apel: Kujdes nga mashtruesit që ju lajmërojnë në telefon dhe luajnë rolin e policëve
19 orë
Rrëmbehet një fëmijë i mitur nga Presheva, dyshohet një shtetas i Kosovës

LEXO MË SHUMË

Biden

CNN zbulon prapaskenat, ja kur e mori Joe Biden vendimin përfundimtar për t’u tërhequr nga gara për President

Screenshot_20240721_232714

Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur

FB_IMG_1721587620945

Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut

Biden

Presidenti Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale

ujmani

Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit

mickoski djali

LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!

vmro-bdi

VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje

Aksidenti-600x360

Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar

moti Vapa nxehti temperaturat

I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

INFO

NA NDIQ