Klubi i Bundesligës rinovon me trajnerin

ina-online
ina-online

01/12/2023

Rinovim te Bochumi. Drejtuesit e klubit të Bundesligës kanë zgjatur bashkëpunimin me trajnerin Thomas Letsch.

55-vjeçari ka firmosur deri në qershorin e vitit 2026 me The Blues. Letsch qëndron në pankinë prej shtatorit të vitit të kaluar.

“Për mua është dhe mbetet një privilegj të jem në gjendje të jem trajner i VfL Bochum në të ardhmen.

Ky është vendi i duhur për mua. Qyteti i Bochumit, klubi dhe njerëzit e mrekullueshëm që janë këtu.

Dua të falënderoj në veçanti ata që më kanë dhënë këtë besimin e tyre. Nga drejtuesit te kolegët e mi, ekipi dhe tifozët e mrekullueshëm.

Kohezion, punë e ndershme dhe e palodhur: kjo është ajo që dallon Bochumin. Jam mirënjohës ndaj të gjithëve”, u shpreh Letsch.

Skuadra gjermane renditet në vendin e pestë nga fundi në Bundesliga me 10 pikë të grumbulluara në 12 javët e para të kampionatit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

luis enrique enrike

Tjetër zëvendësim për Mbappe, Luis Enrique: Mësohuni!

lotito

Shpërthen Lotito: Lazio po bëhet kurban, ky sistem nuk garanton besueshmëri

zidane-1-600x360

Zidane refuzon Manchester Unitedin, nuk është i interesuar për Ligën Premier

fifa

FIFA e prerë, nuk do të ketë kartonë të kaltër

xavi

Kush është kandidati potencial për të zëvendësuar Xavin tek Barca? (FOTO)

futboll

Revolucioni në futboll po vjen – tetë rregullat e reja që pritet të votohen për sezonin e ri

zidane-1-600x360

Nuk e ka në mendje Bayernin – zbulohet plani i Zidanes për t’u kthyer në zejen e trajnerit

barcelona-real

Zbulohet synimi i Real Madridit para El Clasicos – Barcelona do synojë t’ua prish planet

vedat-muriqi

Muriqi me Mallorcan përball Bilbaos në finale të kupës

INFO

NA NDIQ