Klubi i karatesë “Bashkimi” nga Kumanova kërkon mbështetje për kampionatin evropian

INA
INA

05/12/2023

Klubi i karatesë “Bashkimi” nga Kumanova kërkon mbështetje financiare për pjesëmarrje në kampionatin evropian, i cili do të mbahet në Tiblis të Gjeorgjisë, njofton agjencia e lajmeve INA.

“Kërkojmë mbështetje financiare nga institucionet shtetrore, komunale dhe bizneseve që të na ndihmojnë për pjesmarrjen e tre garuesve tanë në kampionatin europian i cili do të mbahet në Tiblis të Gjeorgjisë gjatë fillimit të vitit 2024”, thuhet në njoftimin e stafit të K.K. “Bashkimit” nga Kumanova. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

INFO

NA NDIQ